Saturday, September 21, 2019

Çelja e negociatave, Vasili: Ekzaltimi dhe keqpërdorimi do të zhyste vendin...

Pas çeljes së negociatave të Shqipërisë për në BE, vjen reagimi i parë nga LSI. Kështu përmes një statusi në ‘Facebook’, Vasili theksoi se...

Pas rekomandimit,Balla: Inkurajim për arritje të mëtejshme

Kryetari i grupit parlamentar, Taulant Balla tha se marrja e rekomandimit për hapjen e negociatave është një vlerësim, por njëkohësisht edhe inkurajim për të...

Hahn: Nuk ka kohë për vetëkënaqësi, duhet punë pas kësaj

Eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn, ka përgëzuar Shqëipërinë për rekomandimin për hapjen e negociatave me BE.     Në fjalën e tij, ai  tha se ky vendim...

Reagon Bregu pas lajmit te rekomandimit:“Më në fund”

Reagon ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu pasi lajmit nga përfaqësuesit e KE se është dhënë rekomandim i pakushtëzuar për Shqipërinë nga komisioni i BE...

Ministri Bushati: Ditë e madhe për Shqipërinë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme e quan një ditë të madhe, ditën e sotme kur Komisioni Europian rekomandon çeljen e negociatave me...

Hapja e negociatave, Rama konferencë shtypi në orën 17:00

Kryeministri Edi Rama pritet të dalë në një konferencë shtypi në orën 17:00 pas vendimit të Komisionit Evropian për të çelur negociatat me Shqipërinë. Vendi...

Basha lobon për hapjen e negociatave në Bundestagun gjerman

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar në një takim me Komisionin për Çështjet Europiane në Bundestagun gjerman votën pro hapjes së negociatave...

Pritet hapja e negociatave, por Petrit Vasili denoncon: Zhvillim i papritur...

Kreu i Komisionit të Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë, Petrit Vasili në një konferencë për shtyp denoncon një zhvillim të papritur dhe skandaloz sipas tij,...

Hapja e negociatave, Basha lidhet direkt nga Berlini: Kemi një mision...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte në një lidhje live para nisjes se seancës të posaçme dëgjimore nga Komisioni i Politikës së Jashtme...

Kotzias informon homologët europianë për negociatat me Shqipërinë

Ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias ka informuar homologët e tij të Bashkimit Europian, mbi negociatat që vendi i tij po zhvillon me Shqipërinë,...

Artikujt e fundit