Friday, July 19, 2019

Nesër Sali Berisha takim në Presidencë me Ilir Metën

  Pas letrës së ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati drejtuar presidentit, për plotfuqinë e diskutimeve me Greqinë, kreu i shtetit, Ilir Meta ka nisur takimet...

Panariti-Ramës: Fermerët s’mund të lihen në mëshirë të tregut

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panaritik ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka shpjeguar se çfarë u diskutua në mbledhjen e grupit të...

Basha reagon në mënyrë të “rrufeshme” per takimin e kryeministrit Rama...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar në mënyrë të “rrufeshme” ende pa mbaruar takimi i kryeministrit Rama me Senatin e Universitetit. Basha kritikon ashpër...

Deputeti demokrat akuza te forta Rames

Deputeti demokrat, Luçiano Boçi, ka hedhur një akuzë të fortë ndaj kryeministrit Edi Rama, pas takimit të këtij të fundit me pedagogët. Deputeti shkruan...

Xhaçka takon Stoltenberg: 2% e PBB do t’i dedikohet mbrojtjes

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka takuar sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë Ministerialit të NATO-s që mbahet në datat 14 dhe...

Negociatat me Greqinë, Bushati kërkon plotfuqishmërinë nga Meta

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati i ka kërkuar plotfuqishmëri presidentit Ilir Meta për nisjen e bisedimeve teknike me...

Basha shpërthen ndaj Ramës: Kryeministër injorant, kërcënon dhe fyen pedagogët

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me Senatin e Universitetit. Ai e quan Ramën ‘injorant’ dhe thotë...

Koço Kokëdhima, thirrje shqiptarëve: Zgjohuni, të përmbysim tiraninë e Ramës, që...

Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, nëpërmjet një shënimi në faqen e tij në Facebook i ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë, që të ngrihen...

Meta me deputetët britanikë: Bashkëpunim kundër krimit të organizuar dhe trafiqeve...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot, grupin e deputetëve britanikë, anëtarë të Grupit të Unionit Ndërparlamentar dhe të Miqësisë Mbretëri e Bashkuar-Shqipëri. Presidenti Meta...

Zv. Ministrja e Kulturës kundër Kumbaros :Gaboi! Ligjin s’e kam kuptuar...

  Zv/ministrja e Kulturës, Valbona Shujaku e ftuar në studion e "360Gradë" në Ora Neës pranoi se ligji për artin dhe kulturën ka pasur gabime...

Artikujt e fundit