Thursday, December 12, 2019

Fitues të Olimpiadës morën nota mesatare në Letërsi, Boçi: Degradim i...

Disa maturantë fitues të Olimpiadës së Letërsisë, kanë marrë notë mesatare pikërisht në këtë lëndë. Denoncimi vjen nga deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, i...

‘Që të fitojmë Europën, duhet të largojmë Ramën’

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka me një status në Facebook thotë se shqiptarët fillimisht duhet të largojnë Edi Ramën, që më pas të fitojmë...

‘Aldo Bare dha 300 mijë euro tek Rama që të shkarkonte...

Duke folur për TvKlan, ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar se me vettingun Edi Rama është duke larguar prokurorë e gjyqtarë që nuk i pëlqejnë,...

Vasili:‘Edi Rama, njeriu që ka tradhtuar integrimin e Shqipërisë’

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot pas deklaratave të Edi Ramës, në lidhje me integrimin e Shqipërisë. Sipas Vasilit, Rama...

Basha: Gjermania ka vendosur, jo negociata për Shqipërinë. Debati në Kuvend

Opozita bllokoi sërish seancën parlamentare, ndërsa lulzim Basha nga foltorja e kuvendit të cilin e mbajti për rreth 1 orë e 30 minuta të...

De Telegraaf: Holanda bllokon pranimin e Shqipërisë në BE, Ministri i...

Gazeta holandeze "De Telegraaf", paralajmëron votë kundër të Holandës në takimin e liderëve të vendeve të BE-së në Bruksel në 28 dhe 29 qershor. Në...

Kamp refugjatësh? Balla: Nuk është diskutuar, por s’kemi kapacitete

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur për lajmin e ngritjes së një kampi refugjatësh në vendin tonë. Nga jashtë ambientet...

Media greke: Kotzias e Bushati “kyçin” marrëveshjen, s’ka referim për Çamët

Sipas mediave greke, ministrat e jashtem te Greqise e Shqiperise po i  japin doren e fundit marreveshjes dypaleshe per zgjidhjen e problemeve  ndermjet te...

Mazhoranca voton rendin e ditës, opozita përplas duart mbi tavolinë

  Nuk ka zgjatur më shumë se dy orë seanca e sotme parlamentare. Pas debatëve të shumtë dhe pas qendrimit më dy orë të kreut...

Ruçi i kthehet Bashës: Ke marr peng foltoren, parlamenti ka rregulla,...

Ka rinisur pas një ndërprerje prej 10 minutash seanca e Kuvendit, ndërkohë që në foltore qëndron ende kryetari i PD-së Lulzim Basha. Gjatë fjalës së...

Artikujt e fundit