Wednesday, May 22, 2019

Dëmet nga përmbytjet, Sonila Qato apel bizneseve: Na ndihmoni

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato i ka bërë apel bizneseve në vend që të japin kontributin e tyre për familjet...

LSI, në shërbim të komunitetit në Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarëve

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Vullnetarëve, strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në të gjithë vendin organizuan aktivitete në shërbim të komunitetit dhe...

Koço Kokëdhima: “Shëndetësia falas” e Rilindjes ka rënë në koma

  Kryetari i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, ka reaguar për situatën në Urgjencën e QSUT. Sipas tij, protesta e mjekëve është e padëgjuar, ndërsa gjendja...

Gramoz Ruçi, vizitë zyrtare në SHBA,ja me ke do te shoqerohet

Me ftesë të Kongresmentit Robert Pittinger, Zëvendëskryetar i Nënkomisionit për Terrorizmin dhe Financimin e Paligjshëm në Kongresin Amerikan, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz...

Basha takon Presidentin Daul, tema kryesore e takimit ishte…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën...

Rama ne samitin per Ballkanin Perendimor: Mediat po sulmojne Shqiperine per...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në samitin për Ballkanin Perëndimor organizuar nga Miqtë e Evropës. Ai deklaroi se mediat e një vendi anëtar të Bashkimit...

Malaj: Mbeshtetje maksimale per mjeket e QSUT,Rama te mbaje premtimet ose...

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj shprehu mbështetjen për 8 mjekët e urgjencës, të cilët kanë paralajmëruar dorëheqje nga detyra për shkak të...

Spahia: Dorëheqja e mjekëve të Urgjencës tronditëse, shëndetësia në kolaps

Deputeti demokrat, Bardh Spahia, e ka cilësuar tronditëse kërkesën për dorëheqje të 8 mjekëve të Urgjencës në QSUT, të argumentuar me kushtet e vështira...

Vasili: ”Shëndetësia falas, mashtrimi kriminal i kryeministrit mashtrues”

''Shëndetësia falas, mashtrimi kriminal i kryeministrit mashtrues" shkruan kreu i grupit parlamentar të LSI-së në një postim në facebook. Ai e cilëson si mashtrimin më...

EKSKLUZIVE: Ne fundjave e gjithe qeveria ne Shkoder / Te premten...

Shkodra do te jete kryeqendra e zhvillimeve politike gjate kesaj fundjave. Tv1-Channel, ka mesuar se i gjithe kabineti qeveritar me ne krye Kryeministrin Edi...

Artikujt e fundit