Tuesday, August 20, 2019

“Dhëmbë për dhëmbë” në Kuvend, Alibeaj i kthehet ministres: Kërko avokat...

Replika, akuza dhe kundër akuza, mes ish-ministrit të Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj dhe ministres aktuale të Drejtësisë Etilda Gjonaj. Ndërsa ajo sqaroi me detaje të gjitha...

Meta i kërkon Pavlopulos të ruajë qetësinë: Qëndrimet e ti jo...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ndaj deklaratave të homologut të tij grek, i cili konsideron të pakuptimtë shtrimin e çështjes çame nga Shqipëria në...

Ministrja Gjonaj thirret në interpelancë, me ton recitativ i drejtohet opozitës:...

  Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj është thirrur sot në një interpelancë për ekstradimin e Nezar Seitit, financierit të bandës së Habilajve. Me ton recitativ Gjonaj...

Ekstradimi i Nezar Seitit, deputeti i PD, Alibeaj: E largoi ministrja...

Seanca e sotme plenare ka nisur me interpelancën për rastin e ekstradimit të Nezar Seitit drejt Italisë. Opozita thirri në interpelancë ministren e Drejtësisë...

Komiteti i Stabilizim Asocimit, Pollo kërkon zëvendësimin e Tahirit, Ruçi cakton...

Vasilika Hysi do të zëvëndësojë Saimit Tahirin në Komitetin Kombëtar të Stabilizimin Asocimit. Punimet e Komisionit nisin të hënën në Tiranë. Kërkesën për zëvendësimin...

Seanca plenare, Kuvendi voton sot anëtarët e KLGJ dhe KLP

Parlamenti do të votojë sot listën e tretë e emrave për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe atij të Prokurorisë. Komisioni i Ligjeve ka...

Deputeti i PD shpërthen ndaj ambasadores Vlahutin: Zëdhënëse e qeverisë, jeni...

Deputeti i PD-së Klevis Balliu ka sulmuar ambasadoren e BE-së në Tiranë Romana Vlahutin duke e akuzuar se ka shkelur çdo linjë protokolli diplomatik...

Ministri Gjiknuri takon këshilltarin e Trump: SHBA mbështet Shqipërinë në projektet...

Në kuadër të vizitës që po zhvillon në Uashington, Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ka pasur një bisedë miqësore edhe  me Herbert...

Shërbimi për qytetarët, Rama: 75 sekonda për të parë si ka...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një video ku shihet se si është transformuar shërbimi për...

Shqipëria, favorite kryesore për të hyrë e para në Bashkimin Europian

Asnjë vend tjetër nga vendet e Ballkanit Perëndimor nuk është më pranë se Shqipëria për anëtarësim në Bashkimin Europian. Por shqiptarët i ka gjetur rreziku...

Artikujt e fundit