Monday, March 25, 2019

Vasili, sfida qe pason Meten

Pas 13 vitesh drejtim të levizjes socialiste për Integrim, Ilir Meta tashmë president i zgjedhur i vendit i ka lënë postin pasardhësit të ri...

Konventa kombetare e LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë në orën 16:30 Konventën Kombëtare, ku pritet të zgjidhet kryetari i ri i kësaj force politike pas...

LSI inauguron zyren e Vukatanes

Shkuarja e Ilir Metës drejt presidencës, është një motivim më shumë për mua dhe të gjithë LSI-në që të punojmë fort, për të rritur...

Mbledhja e kryesise se LSI-se

Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi mbrëmjen e se premtes Kryesinë e kësaj partie. Në mbledhjen që zgjati rreth 80 minuta mësohet se është diskutuar...

Ilir Meta drejt presidences!

Ilir Meta, një nga figurat protagoniste të politikës Shqiptare në këto 26 vite, i cili që në moshë të re preku karrigen e kryeministrit,...

LSI Shkoder,takime ne 5 rajonet!

Në një kohë kur kriza politike ka mbërthyer vendin, e që forca të caktuara politike rrezikojnë të mos marrin pjesë në zgjedhje, levizja socialiste...

Xhixho: Zgjerimi i LSI-se, Kontribut i deputetit Çela

Levizja Socialiste për Integrim dhe kryetari i saj, Ilir Meta, nuk do te reshtin me kontributin e tyre për ti dhene nje zgjidhje krizes...

Deputeti Çela prezanton Shpetim Lamen ne krye te Departamenteve organizative te...

    Lëvizja Socialiste për Integrim e Shkodres në prag të fushatës elektorale të 18 qershorit, ka prezantuar Departamentet Organizative, që vijnë si një risi e...

Danaj: U shkarkova me vote te manipuluar

I ftuar ne “FORUM” te TV1- channel, e quajti skandal shkarkimin e tij nga detyra si Kryetar i Keshillit te Qarkut te Vlores. Sadri...

LSI: Zgjedhjet te parat, pastaj koalicioni

Lëvizja Socialiste për Integrim duket se nuk do të marrë asnjë hap në drejtim të rikonfirmimit të koalicionit me PS pa qartësuar pjesmarrjen e...

Artikujt e fundit