Wednesday, May 22, 2019

Basha akuzon Ramen: Po demton ekonomine e vendit,30 mije biznese drejt...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se është ai që po dëmton ekonominë e...

Patozi reagon: Harruan çështjen “Tahiri”, Basha merret me pastrimin e partisë...

Astrit Patozi ka reaguar pasditen e sotme në një status në Facebook, ku vijon me kritikat ndaj kreut të PD. Sipas Patozi, PD në vend që...

Zgjedhjet e 26 nëntorit, koalicion mes partive politike shqiptare të Malit...

Një marrëveshje koalicioni është nënshkruar nga partitë shqiptare në Malin e Zi për të maksimalzuar rezultatin e faktorit politik shqiptar në Trevën e Malësisë...

Doreheqja e SHISH,Meta: Jam gjendur i suprizuar perpara nje vendimi te...

Një ditë pas dorëheqjes së kreut të SHISH, Visho Ajazi, presidenti Meta ka folur publikisht, duke deklaruar se është gjendur i surprizuar përpara një vendimi të...

Basha paralajmeron Ramen: Opozita eshte ne krahun e njerezve,nuk ndalemi pa...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj situatën ekonomike në vend, duke bërë përgjegjës për falimentimin e 30 mijë bizneseve, politikën e...

Mbledhja e perbashket e dy qeverive,Shqiperi-Kosove me 27 nentor ne Korce

Themelimi i tregut të përbashkët energjetik Kosovë-Shqipëri pritet të finalizohet në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive që do të mbahet në 27 nëntor,...

“Familja ime u stresua”, Zagani i përgjigjet Tahirit: Po fëmijët e...

TIRANE– Ish-oficeri i Policisë, Dritan Zagani ka reaguar pas deklaratave të ish- ministrit Saimir Tahiri, i cili një natë më parë u shpreh në...

Kryemadhi takon kreun e ODIHR: Problemet ku ‘çalon’ procesi zgjedhor

TIRANE- Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi priti në një takim Kreun e Misionit të Odihr per zgjedhjet, Peter Tejler, i cili prezantoi raportin e Odihr...

Pr.buxheti 2018/ PD dhe LSI braktisin mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve:...

TIRANE– Anëtarët e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe të Partisë Demokratike kanë braktisur mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, teksa po diskutohej projektbuxheti i vitit...

“Rama ka bojkotuar qytetarët, nuk ka firmosur buxhetin e vitit 2018…”

Kryeministri Edi Rama nuk ka firmosur Pr/Buxhetin e vitit 2018, një nga dokumentët më strategjik të një qeverisje. Sipas Petrit Vasilit, Kreut të Grupit...

Artikujt e fundit