Thursday, April 25, 2019

Lsi takime ne Puke dhe Fushe Arrez

Një pritje të veçantë i kanë rezervuar anëtarët dhe simpatizantët e lëvizjes socialiste për Integrim Pukë, deputetit Agron Çela i shoqeruar nga koordinatori për...

Lsi takime ne Puke dhe Fushe Arrez.

Një pritje të veçantë i kanë rezervuar anëtarët dhe simpatizantët e lëvizjes socialiste për Integrim Pukë, deputetit Agron Çela i shoqeruar nga koordinatori për...

LSI merr nje tjeter mandat ne Lezhe

Në prag të zgjedhjeve të 18 qershorit, lëvizja socialiste për Integrim ka rritur radhët e saj duke shkuar në 19 deputete. Komisioni Qendror i...

Lsi,inaguron zyren elektorale ne M.Madhe.

Rezultati i zgjedhjeve të 2015-es ku LSi doli forcë e parë, jo vetëm duhet ruajtur por forcuar me tej në zgjedhjet e 18 qershorit...

“Koalicionin e përcaktoi vota e shqiptareve”

Levizja Socialiste për Integrim, eshte e njohur për korrektesine e saj ne marrëveshjen e koalicionit qeverises, ndaj nuk kane asnjë baze paragjykimet qe shfaqen...

LSI inauguron zyren elektorale te rajonit 2

Rajoni numer 2 ka qënë ndalesa e radhës që lëvizja socialiste për Integrim bëri në inaugurimin e zyrave elektorale. Pritja e rezervuar për deputetin...

Meta: Jemi ne pluralizem

Hyrja në zgjedhjet e 18 qershorit pa partinë demokratike, është një prej ndarjeve që kanë dy aleatët në qeverisjen e vendit Ilir Meta dhe...

Kokedhima: Rama do te terhiqet.

  Ish deputeti i PS parashikon shtyrje te zgjedhjeve ne vjeshte Përkundër vendosmërisë së pëcjellë nga kryeministri Edi Rama për mbajtjen e zgjedhjeve në 18 qershor,...

Kryemadhi: Ligji per maturen gabim

Pas Policisë së Shtetit në shënjestër të akuzave të Lëvizjes Socialiste për Integrim ka qenë dhe Matura Shtetërore. Monika Kryemadhi e ka quajtur gabim...

Inagurohet zyra elektorale e rajonit nr 1.

2017-en e ka shpallur si vitin e LSI Shkoder me synimin për të dalë forca e parë politike në këtë qark dhe rrugëtimin e...

Artikujt e fundit