Tuesday, July 16, 2019

Ish-ministri jep alarmin: Qumështi vendas me substancë kancerogjene

Ish- ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti thotë se sipas një studimi të kryer së fundmi, gjysma e mostrave të qumështi vendas dolën me aflatoksinë,...

Sot mbledhja e përbashkët Shqipëri-Maqedoni, Rama e Zaev takohen në Pogradec

Do të mbahet sot (15 dhjetor 2017) në Pogradec mbledhja e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe të Maqedonisë. "Të dy kabinetet qeveritare do të...

Lobimi, PD i fsheh KQZ edhe kontratat me Podestën

  Merr përmasa të tjera fenomeni i përdorimit të parave të pista nga partitë kryesore politike në Shqipëri, për lobime, baltosje të kundërshtarit politik dhe...

Rama jep lajmin e mirë: Investimi ku do punësohen 120 persona...

Kryeministri Edi Rama ka uruar ndjekësit në Facebook për një ditë të mbarë, ndërsa ka publikuar disa pamje nga furra e Uzinës së Ferrokromit...

Meta ndez një qiri, ja mesazhi i tij për festën tradicionale...

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot pjesë e festimeve tradicionale hebraike të Dritave. Në një postim në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Meta thekson...

Panariti i përgjigjet Braçes: Tokën e Balilajve e firmosi Rama

Pas akuzave të deputetit socialist Erion Braçe, i cili deklaroi se në vitin 2015, kur Ministria e Bujqësisë drejtohej nga LSI është lidhur një...

Kryeprokurori i ri, Lubonja: Jemi mësuar me hile, ligji është anti...

Në një kohë kur kryefjala e debatit politik është zgjedhja e kryeprokurorit të ri, analisti Fatos Lubonja deklaroi se reforma në drejtësi ka dështuar...

Miratohet akti normativ, shtyhet votimi për dy anëtarët e Autoritetit të...

  Pas debateve që zgjatën mbi 8 orë, Kuvendi miratoi aktin normativ të buxhetit 2017 me 76 vota. Po ashtu është miratuar me 105 vota pro...

Deputeti i PD ka një paralajmërim për Ruçin

Deputeti demokrat, Luçiano Boçi, ka komentuar përplasjen e ndodhur sot në seancën plenare mes deputetit Flamur Noka dhe kryeministrit Edi Rama, që përfundoi me...

Tahiri nesër tek Krimet e Rënda, ish-ministri do të njihet me...

Ish ministri i Brendshem Sajmir Tahiri do të paraqitet sërish të premten  në Gjykatën e Krimeve të Rënda  për t'iu komunikuar masa shtrënguese që...

Artikujt e fundit