Sunday, May 26, 2019

VIDEO/ Ministri i Jashtëm grek: Shqiptarët dëgjojnë këngët tona, hanë sufllaqe...

ATHINE- Çështja e teksteve të historisë dhe gjeografisë në shkollat shqipe, është një temë e hapur në Greqi, ku vërehet se në librat e...

Deklaratat e forta të Lu/ “SHBA mund të ndërhyjë në Shqipëri...

Avokati Spartak Ngjela përmes një statusi në Facebook e quan maskaradë tension e krijuar dje në sallën e Parlamentit, ndërsa akuzon klasën politike...

Debati për taksat – TVSH për biznesin e vogël, Rama: Opozita...

Kryeministri Edi Rama akuzon opozitën se po i bëhet mburojë informalitetit. Në një postim në tëitter, Rama shkruan: “Opozita front në mbrojtje të INFORMALITETIT.Ne mbrojmë...

Përjashtimi i Bashës nga Kuvendi, Rama: A di të ma thotë...

  Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me tensionet e shkaktuara sot në Kuvend, ku deputetët e Partisë Demokratike bashkë me liderin e tyre, Lulzim...

Përjashtimi Bashës, Ruçi: Arsyet pse nuk thirra Byronë e Parlamentit për...

   Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka folur pas rinisjes së seancës plenare e cila u ndërpre për të gjashtën herë, pasi kreu i PD,...

Berisha: Maxhorancën nuk e zë dhjetori, ka frikë të flasë

Sali Berisha ka deklaruar para gazetarëve pas ndërprerjes së seancës se maxhorancën nuk e zë dhjetori në pushtet pasi ka frikë të flasë. Berisha...

Pas përjashtimit nga Kuvendi, Basha mbledh me urgjencë grupin parlamentar të...

 Pas mbylljes së seancës plenare të Kuvendit dhe përjashtimit të Lulzim Bashës nga Kuvendi nga Gramoz Ruci, pasi sipas këtij të fundit kryedemokrati ‘pushtoi’...

Balla: Nuk ka deputetë të veçantë apo superdeputetë.

   Kreu i Grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka folur pas mbylljes së seancë parlamentare, nga e cila u përjashtua kryetari i PD-së Lulzim...

Basha: Iu bëjmë thirrje shqiptarëve të marrin në dorë parlamentin. Paqja...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur pas mbylljes së seancës dhe përjashtimit të tij nga Gramoz Ruci. “Parlamenti shkel të drejtën për faljen...

Kuvendi cakton emrat e kryetarëve dhe antarëve “ambasadorë të miqësisë” me...

Janë publikuar emrat e të gjithë kryetarëve dhe anëtarëve të delegacioneve të grupeve të miqësisë për legjislaturën e re. Emrat e përcaktuar nga Kuvendi, luajnë...

Artikujt e fundit