Thursday, August 22, 2019

Presidenti i Malit te Zi Vujanoviç në Tiranë: Jemi mirënjohës për...

  Presidenti i Malit të Zi ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë.  Ai u pret nga homologu shqiptar, presidenti Ilir Meta. Aktualisht zoti Meta dhe...

Ftesa e Ramës për opozitën, ironia e Vasailit: Ligjet copë-copë nga...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri të...

‘I kemi 36 vota për kryeprokurorin’, PD: Rama do pezullojë prokurorët...

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi në një status në faqen e tij të ‘Facebook’-t ka reaguar lidhur me deklaratën që bëri sot kryeministri...

Rama: Brenda mandatit zgjidhim tituj e pronësisë dhe u japim fund...

Kryeministri Edi Rama ka premtuar që brenda këtij mandati qeveritar do të zgjidhë titujt e pronësisë. Duke folur në Konferencën Kombëtare të Bujqësisë, Rama tha...

Deri nesër aplikimet për kryeprokuror, Rama përsërit ftesën për opozitën

Aplikimet për postin e kryeprokurorit të përkohshëm do të vijojnë deri nesër në orën 18:00. Ndërkohë kryeministri Rama përsëriti apelin drejtuar opozitës për të zgjedhur...

Rama informon grupin e PS për negociatat me BE: 6 mujori...

Kryeministri Edi Rama ka informuar sot nga mbledhja e grupit të Partisë Socialiste lidhur me takimin e tij që zhvilloi në Bruksel, ndërsa u...

Zgjedhja e Kryeprokurorit, Manja: Dy arsyet pse nuk mblidhet Këshilli i...

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, mëngjesin e kësaj të hëne gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka treguar arsyet se...

Përvjetori i UNICEF, Meta: Të reflektojmë për të sotmen dhe të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në kuadër të pervjetorit të UNICEF-it ka uruar me një foto ku shihet me disa të rinj. Në një mesazh...

Rama u uron ditë të mbarë ndjekësve me një lajm të...

Kryeministri, Edi Rama, ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjete sociale lajmin e mirë për përmirësimin e hendekut gjinor në vend për vitin...

Ngjela: Përmbytjet tregojnë vjedhjen që u bëhet shqiptarëve, ja provat e...

Përmes një statusi në Facebook, kreui partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela thotë se përmbytjet e ditëve të fundit në Shqipëri tregojnë vjedhjen që...

Artikujt e fundit