Friday, May 24, 2019

Kopliku: Ne zgjedhje te shkojme te ndare

Zëra që lëvizja socialiste për Integrim dhe partia socialiste duhet të shkojnë të ndara në zgjedhje, i bashkohet edhe deputeti i PS në qarkun...

“Zgjedhje me te gjitha palet”

Në distancë Edi Rama dhe Lulzim Basha nuk i kanë kursyer ftesat për dialog që sjell kapërcimin e krizës politike që po kalon vendi....

Konstituohen KZAZ-te ne Shkoder

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur konstituimin e Komisioneve Zonale te Administrimit Zgjedhor  ne te gjitha qarqet e Shqiperise. Anetaret e Komisionit Qendror te...

Ylli: me 18 qershor jo pa opoziten

Akademia politike e LRI-se, qe u zhvillua ditet e fundit ne Razem, eshte nje model i spikatur se si te rinjte duhet te përfshihen...

Koja: Koalicioni i majte duhet te vazhdoje

Megjithese ka shume pikëpyetje rreth koalicionit te majte qeverises për te ardhmen dhe krizes politike ne vend, Gjergji Koja, kryetar i Partise Socialiste te...

Qeveri besimi per krizen!

Për të kapërcyer krizën politike që ka mbërthyer vendin, Ilir Meta ka një ofertë për zgjidhjen e saj, duke ofruar të gjitha mandatet e...

Meta: Destabiliteti kosto per vendin

Edhe pas darkës me Edi Ramën, kryetari i lëvizjes socialiste për Integrim është i qartë në qendrimin e tij për zgjedhjet. Ilir Meta e...

Rama & Meta per nje fillim te ri

Katër orë darkë për të përmbyllur 4 vitet e ardhshme të bashkëpunimit. Ky është përfundimi i darkës Rama – Meta tek pazari i ri...

Shkodra perkujton 2 prillin.

Basha: S’terhiqemi pa arritur zgjedhje te lira, demokracia ne rrezik. Masakra e fundit e regjimit komunist i mori Shkodres 4 bij të saj në 2...

Akademia Politike e LRI-se ne Razem

 Shprehet mirënjohje ndaj Deputetit Agron Çela, për interesimin qe tregon  Dita e dyte e Akademise Politike te LRI-se ne Razem, nje veprimtari kjo qe zhvillohet...

Artikujt e fundit