Sunday, September 22, 2019

Kryeprokurori/ Ish-Presidenti tregon Kushtetutën: E zeza mbi të bardhë që nuk...

Ish-Presidenti Bujar Nishani, tashmë pjesë e PD-së i ka kërkuar disa sqarime kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundit i kërkoi kreut të PD-së...

“Të korruptuar e të paaftë”, shpërthimi i Luan Ramës pas zgjedhjes...

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama e cilëson skandal zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas tij, jo vetëm u zgjodhën në kundërshtim...

Mandati i Prokurorit, Rama-Bashës: Mos prit të huajt, hajde të flasim...

Kryeministri Edi Rama, ka ftuar sërish kreun e opozitës Lulzim Basha për të diskutuar për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Pas reagimit të SHBA...

Ambasadori Lu: Kryeprokurori i Përkohshëm të zgjidhet me shumicë të thjeshtë

Ambasadori amerikan Donald Lu ka reaguar në lidhje me çështjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Ambasadori thotë që Kryeprokurori i Përkohshëm të zgjidhet me shumicë...

Debati, Pr/vendimi i PS-se: Kuvendi do përzgjedhë prokuror të përkohshëm brenda...

  Nis mbledhja e Komisionit të Ligjeve për të diskutuar memon që detajon procedurën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm "Në kushtet e mos krijimit të...

Kukan takon Xhafajn: Krenar për progresin e Shqipërisë në zbatimin e...

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Bruksel, ka zhvilluar një takim me eurodeputetin Eduard Kukan. Ky i fundit...

Mbyllja e kryesisë austriake, Ministri Bushati merr pjesë në Ministerialin e...

Me ftesë të Ministrit të Evropës, Integrimit dhe Punëve të Jashtme të Austrisë z. Sebastian Kurz, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir...

Ahmetaj: Jo më kompani me dy bilance. Normë e re në...

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka dalë sot para mediave për të folur më konkretisht për angazhimin e qeverisë për të njohur...

Presidenti Meta në Francë, takon eurodeputetin Renaud Muselier: Bashkëpunim i gjithanshëm

Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në Francë, ku sot është takuar një eurodeputet. Lajmi është publikuar në faqen zyrtare të Presidentit Meta në “Facebook”,...

Mandati i kryeprokurorit, PD i pergjigjet fteses se Rames

Partia  Demokratike i dërgoi sot një letër Kryetarit të Kuvendit ku radhit  arsyet se pse procedura e nisur nga Kuvendi është antikushtetuese. Ja cfare shkruan Fakti...

Artikujt e fundit