Wednesday, October 23, 2019

Ngritja e KLP/ Avokatja e Popullit çon në Kuvend 4 kandidatë...

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca i ka dërguar Kuvendit listën me emrat e 4 kandidateve nga Shoqëria Civile për të qenë anëtar i Këshillit...

Pas Bashës, ambasadori Lu takon kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi

Pas 60-minutave takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu është drejtuar...

Ministrja Xhaçka apel atasheve ushtarakë: Angazhim më të madh për projektet...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në takimin e fundvitit me atashetë ushtarakë shqiptarë u kërkoi angazhim dhe vëmendje maksimale për projekte të reja bashkëpunimi...

Pas protestës dhe tymueseve, Ambasadori Lu shkon të takojë Bashën

Ambasadori amerikan Donald Lu ndodhet në një takim me kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Takimi po mbahet në selinë PD. Takimi ndodh dy ditë pas...

Shpërthen Luan Rama: Injorantë deri në neveri, Arta Marku nuk është...

Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka reaguar ashpër me një status në Facebook, ku shprehet se posti i Kryeprokurorit të Përkoshëm...

Tymueset në Kuvendin e Shqipërisë, Xhaferi: Nuk pajtohem me dhunën

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka komentuar situatën në Parlamentin Shqiptar në seancën për votimin e Prokurorës së Përkohshëm. Në konferecën me Gramoz...

Konsullata shqiptare në Milano e transformuar rrënjësisht, Rama: Kapitull i ri...

Konsullata shqiptare në Milano është transformuar rrënjësisht. Këtë ndryshim e ka përcjellë përmes fotove kryeministri, i cili vizitoi dje ambientet e reja dhe të...

Ambasadori i OSBE mesazh të fortë politikës: Korrupsioni është kërcënim për...

Ambasadori i OSBE në vendi tonë Bernd Borchardt, thotë se politika dhe institucionet shqitpare duhet të fokusohen më shumë në luftën ndaj korrupsionit. Ai...

VASILI PUBLIKON FOTON: JA SE Ç’ BËN DHUNA E KRYEKRIMINELIT NË...

  “Ja se ç' bën dhuna e kryekriminelit në krye të qeverisë, gjakos njerëz të thjeshtë”! Kështu shkruan kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit...

Ruçi sqaron 69 votat për Prokuroren e Përkohshme: Dy deputetëve iu...

  Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka sqaruar sot votat që janë dhënë për Prokurorën e Përkoshmë të Përgjithshme si dhe dy deputetë të mazhorancës...

Artikujt e fundit