Wednesday, December 11, 2019

Deputeti i PD-se,Strazimiri: Tritoli ne Shkoder ndodhi pak me perpara se…

Deputeti i PD-së Gent Strazimiri reagoi pak pas lajmit i cili tronditi qytetin e Shkodrës, ku si pasojë e një shpërthimi tritoli mbetën të...

Basha mesazh nga Vlora: Me 27 janar Rama do te degjoje...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund...

Vasili: Rama kerkon t’iu rrembeje futbollin shqiptareve, arsyeja eshte…

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se do t’iu rrëmbejë futbollin shqiptarëve pasi kërkon të bëhet edhe...

Rama: Në 2018 Shqipëria nuk ka as Lazarat as lazaratër

"Duhet të qërohen të tillë oficerë dhe të mësohet puna e xhandarmërisë e policisë në duar të ndershme e të stërvitura. Të zgjidhni xhandarë...

Vdekjet në Maternitetin e Ri / “Reparti i vdekjes së foshnjave”,...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas lajmit tronditës për vdekjen e foshnjave në maternitetin “Koço Gliozheni” ose të njohur ndryshe si materniteti i ri...

Kryemadhi: Protesta paqësore, s’ka nevojë për dhunë. Ramën e rrahin socialistët...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ishte sot në Vlorë në një takim me qytetarët ku i bëri thirrje për tu bashkuar në protestën e...

Kryemadhi tregon “prapaskenat”: Rama i çoi në polici protestuesit e Torovicës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me strukturat e partisë në Vlorë. Teksa akuzoi kryeministrin...

Vetingu në policinë e shtetit, Basha: Është si t’i varësh…

  Kreu i PD, Lulzim Basha komentoi nismën më të fundit të ministrisë së Brendshme, për vettingun në radhët e Policisë së Shtetit. Teksa uroi policinë...

Rama e përsërit: Janari, muaji i fundit që konsumatorët të legalizojnë...

Nga Lezha kryeministri Edi Rama e ka përsëritur thirrjen nga qytetarëve për legalizimin e lidhjeve të ujit dhe vendosjen e matësave. Ai tha se...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Bashkitë të hartojnë skema lehtësuese për debitorët

   Kryeministri Rama ndodhet në Shëngjin në një takim me ministrat dhe drejtuesit  vendorë të qarkut të Lezhës. Pikë kryesore e diskutimigt është reforma e ujit. Ministri...

Artikujt e fundit