Tuesday, November 12, 2019

Brexit, Juncker: Progres i mjaftueshëm, bisedimet të kalojnë në fazën e...

  Komisioni Europian i rekomandoi Këshillit Evropian është bërë "përparim i mjaftueshëm" në bisedimet e Brexit për të lejuar negociatat për të kaluar në fazën...

Zgjedhja e kryeprokurorit të ri, Vasili: I vunë vulën, reforma në...

Përmes një statusi në Facebook, kreu u grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka komentuar çështjen e zgjidhjes së kryeprokurorit të ri. Vasili thotë se...

Kryeprokurori, ish-ministri i LSI reagon ndaj ambasadorëve: Lu&Lei, non-grata. Nuk mund...

Ish-ministri i drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj dy ambasadorëve të huaj në vendin tonë, atij të SHBA-ve, Donald Lu, dhe asaj të...

Ish-ministri i Bujqësisë ngre alarmin: Rezervuarët mund të çahen dhe të...

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka bërë një deklaratë mjaft alarmante, në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” në “News24”. Panariti u shpreh se rezervuarët në...

Basha: Nuk ulem me Ramën, kryeprokurori duhet të zgjidhet përmes vettingut

Kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë se kryeprokurori nuk mund të zgjidhet me një shumicë të thjeshtë dhe ai duhet të vijë përmes...

Basha reagon ndaj ambasadorëve Lu dhe Vlahutin: Ligjin nuk e interpretoni...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është kundërpërgjigjur mesazheve të ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin për zgjedhjen e kryeprokurorit, në emisionin “Të...

INTERVISTA E PLOTË/ Basha: Nëse Rama e zgjedh kryeprokurorin me shumicë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur për emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në News24, është shprehur se kryeprokurori nuk mund të zgjidhet me një...

Kryemadhi: Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm kërkon 84 vota

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, thotë se çështja e e Prokurorit të Përgjithshëm të përkohshëm duhet të zgjidhet sipas Kushtetutës që...

Meta ne Marseje i jep dekoraten “Nene Tereza”, Sylviane Muselier

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dhënë sot në Marsejë dekoratën “Nënë Tereza”, Sylviane Muselier për kontributin e saj me ndihma humanitare e...

Xhafaj takon Kukan dhe Pitella, zbardhet biseda

Gjatë vizitës në Bruksel, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj zhvilloi një takim me anëtarët e Parlamentit Evropian, Eduard Kukan dhe Gianni Pitella. Gjatë bisedës, Kukan...

Artikujt e fundit