Sunday, July 21, 2019

Konventa e LRI-se

Nga Konventa e LRI-së Ilir Meta përcolli mesazhin e qartë  se forca politike që ai drejton është e gatshme të bëjë gjithçka duke ofruar...

Milo: Kriza mund te kete pasoja

Situata që po kalon vendi është shqetësuese dhe ajo mund të degjenerojë në një krizë politike me pasoja. Kështu e komenton Paskal Milo ngerçin...

Shkodra ne konventen e LRI

Shkodra i është bashkuar në mënyrë të organizuar konventës se Lëvizjes rinore për Integrim, mes qindra të rinjve nga e gjithë Shqipëria. Nga “Grand Hotel...

Dritan Ylli i pergjigjet Spiropalit

Vizita dhe fjalimi i kryeministrit Edi Rama në Shkoder nuk ka kaluar pa komentin edhe të aleateve të tij në qeverisje. Anëtari i kryesisë...

Ademi sfidon Edi Ramen.

Kryeminister, sa here flet per shkodren ti ben autogol! Shume komode te te kem ty kundershtar politik. Edhe nje grusht njerzish socialiste qe te...

Rama shenjestron Voltana Ademin

Vizitën drejt Shkodres ku do të takohej me votuesit për herë të parë, Edi Rama e nisi duke shenjestruar përmes rrjetit social facebook, kryetaren...

Malaj takim me te rinjte e LRI Shkoder

Zv/ministrja e arsimit Nora Malaj mori pjese ne nje takim me te rinjte dhe rejat e levizjes socialiste per Integrim te Shkodres ku prezantoi...

Zedhenesi i Metes ironizon Namik Koplikun

Pas deklarates së deputetit socialist Namik Kopliku mbi qendrimet e LSI-së për zgjidhjen e krizës politike dhe oferta e saj e parë si “tradheti”...

Kopliku: Ne zgjedhje te shkojme te ndare

Zëra që lëvizja socialiste për Integrim dhe partia socialiste duhet të shkojnë të ndara në zgjedhje, i bashkohet edhe deputeti i PS në qarkun...

“Zgjedhje me te gjitha palet”

Në distancë Edi Rama dhe Lulzim Basha nuk i kanë kursyer ftesat për dialog që sjell kapërcimin e krizës politike që po kalon vendi....

Artikujt e fundit