Sunday, January 19, 2020

Bushati: Zbatimi i reformës në drejtësi, garanton mbrojtjen e të drejtave...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, është ndaluar tek sfidat që...

Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët: Ja sa punësuam në...

Kryeministri Edi Rama ka uruar “mirëmëngjes” shqiptarët sot me një lajm të mirë. Sipas tij vijon rritja e punësimit dhe rënia vazhdueshme e papunësisë. Në...

Meta tregon arsyet: Pse nuk mund të mungoja në festën e...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një mesazh në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka treguar arsyen se pse nuk mund të mungonte në...

Kontrata e lobimit, PS: KQZ të kërkojë procedim në prokurori, PD:...

Kontrata e Partisë Demokratike me kompanitë e lobimit në amerikë është bërë shkak i debateve të forta në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjev. Përfaqësuesi...

Kryemadhi takim me shoqatën “Vatra”, vlerëson komunitetin shqiptar në SHBA

Në vijim të vizitës disa ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me shoqatën më...

Kryeprokurori/ Kandidatët nesër në seancë dëgjimore, PD nuk merr pjesë

Pasditen e së martës, ora 18:00, është mbyllur procesi i aplikimeve për postin e Prokurorit të Përgjithshëm të përkoshëm. Zyrtarisht janë regjistruar 7 kandidatë...

Kuvendi mbyll aplikimet për Kryeprokurorin e ri. Të gjithë kandidatët (Lista)

Janë zyrtarisht 7 kandidatë për të pasuar Adriatik Llallën në postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Kuvendi i Shqipërisë ka mbyllur zyrtarisht aplikimet në orën...

Meta pret ne takim ministrin italian te Drejtesise: Mirenjohje per ndihmen...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me ministrin italian të Drejtësisë Andrea Orlando, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në...

Njohja e Jerusalemit, Krasniqi: Bushati të mos përurojë rrugë por të…

Politologu Afrim Krasniqi i ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora News, thotë se Shqipëria duhet të shprehet në rastin e çështjet së Jerusalemit. Krasniqi:...

Bushati në Bruksel: 2018 një vit i rëndësishëm për integrimin e...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ndodhet në një vizitë zyrtare në Bruksel, ku mori pjesë në drekën e punës me...

Artikujt e fundit