Sunday, September 15, 2019

Basha: Çdo vendin i kësaj qeverie është kundër biznesit të vogël

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në Fushë Krujë se vendimet e qeverisë dhe të Parlamentit në këto 6 vjet janë kundër biznesit...

Meta takon Ambasadorin austriak para ikjes, e falenderon për promovimin e...

Presidenti, Ilir Meta, ka pritur në një takim lamtumire ambasadorin në largim të Austrisë, Johann Sattler. Në një postim në facebook, Meta shkruan: "Ishte kënaqësi...

Kriza politike/ Basha ”zbardh” bisedën nga takimi me zyrtarin e DASH

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka komentuar mbi takimin  që zhvilloi pak më parë me Drejtori i ri i Zyrës së Europës Jugore...

Basha nga Elbasani: Ky është shteti i hajdutëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  është i pranishëm sot në Elbasan, në një takim me banorët e këtij qyteti. Basha, nga Elbasani tha...

Vasili: 13 tetori, datë kushtetuese për zgjedhje/ 4 anëtarët e KQZ,...

I ftuar në Syri TV, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili është shprehur se vendimi i katër anëtarëve të KQZ është i paligjshëm. Ai theksoi se...

Tabaku citon raportin e FMN: Rreziku i Shqipërisë janë PPP-të

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me protestën e një dite më parë të opozitës së bashkuar....

Basha:Rama një kufomë që endet nëpër Shqipëri

Një bashkim të paparë asnjëherë e ka konsideruar kryedemokrati Lulzim Basha tubimin e sotëm përpara kryeministrisë. Në fjalën e tij në protestën e opozitës...

Shehi: Letra e Ramës për Bashën është tallje

Kryeministri Edi Rama ju drejtua sot pasdite, përmes një letre të hapur, kryetarit demokrat Lulzim Basha, duke e ftuar atë për t’u ulur së...

LAJMIFUNDIT///Kryeministri Edi Rama shkruan letrën e katërt publike për Lulzim Bashën

LETER E KATERT PUBLIKE LULZIM BASHES Zoti Kryetar, nuk dua t’Ju krijohet ideja se ky është një ushtrim serial i llojit “m’ka çu nana me la...

Basha: Krimi dhe Edi Rama janë të pandashëm

  Nga Lulzim Basha Edi Rama është kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare! Ai ka uzurpuar të gjitha pushtetet me një...

Artikujt e fundit