Sunday, June 7, 2020

Qeveria shpjegon arsyet: Ja pse votuam kundër Trump dhe SHBA në...

Shqipëria ka dalë kundra SHBA-ve dhe presidentit amerikan Donald Trump për njohjen e Jeruzalemit kryeqytet, në votimin e sotëm në mbledhjen e Asamblesë së...

Shehu: Vota e Shqipërisë kundër SHBA, votë kundër interesave të vendit

Deputeti i PD, Tritan Shehu ka reaguar pas miratimit të rezolutës së OKB kundër vendimit të Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet...

Brahimllari: Byroja duhej të dënonte Ramën dhe Bushatin

Deputeti i LSI-së Endrit Brahimllari ka komentuar vendimet e marra nga Byroja e Kuvendit, e cila dënoi deputetët e opozitës me 10 ditë përjashtim...

Shqipëria voton kundër Trump dhe SHBA në OKB

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka miratuar rezolutën që u bën thirrje Shteteve të Bashkuara që të tërhiqet nga vendimi i njohjes...

Festë pas protestës, Basha mbledh deputetët për të festuar

Këtë të enjte Partia Demokratike ka festuar ndërrimin e viteve në një ndër lokalet në periferi të kryeqytetit. Të gjithë së bashku, deputetë, figura...

Integrimi, Meta kërkon kontributin e Universiteteve dhe akademikëve

Në kohën kur integrimi në Bashkimin Europian mbetet sfida e përbashkët dhe prioriteti kryesor i Shqipërisë, Presidenti Ilir Meta kërkon nga Universitetet dhe akademikët...

Ambasadorja e SHBA-ve në OKB: Bashkëshorti im ka origjinë shqiptare

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley deklaroi se Uashingtoni po përpiqet fort që të gjitha vendet ta njohin Kosovën në Kombet...

Basha para Ambasadorëve: Qeveria puç kushtetues me Kryeprokurorin

Kryetari i opozitës Lulzim Basha informoi ambasadorët e 5 vendeve anëtare të Bashkimit Europian për qëndrimin e Partisë Demokratike kundër zgjedhjes antikushtetuese të një...

Basha: Xhaferi në krye të Parlamentit, shenjë e emancipimit të Maqedonisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në takim kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferri, me të cilin ndau vlerësimin dhe kenaqësinë që...

Paralajmërimi i deputetit të PD: Rama të mos kalojë ‘vijën e...

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, në një status në Facebook, ka akuzuar ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati se nuk konsultohet me Komisionin e...

Artikujt e fundit