Tuesday, November 12, 2019

Shqipëri: 80 mijë persona të diagnostikuar me diabet, nuk kursen as...

Në mbarë botën diabeti po kthehet në një epidemi me 7 milionë të diagnostikuar çdo vit. Shqipëria nuk mund të mbetet pas. Janë 80 mijë...

Pirja e duhanit dyfishin rrezikun e depresionit dhe skizofrenisë

Pirja e duhanit mund të rrisë rrezikun e zhvillimit të depresionit dhe skizofrenisë, sipas një studimi. Ekspertët e Universitetit të Bristol zbuluan se duhanpirësit përballen...

Shëndeti i syve/ 4 vitamina thelbësore që nuk duhen neglizhuar

Shëndeti i syve mund të anashkalohet shpesh ose të merret për i mirëqenë. Ai rrezikohet nga ushqyerja e keqe, përdorimi i tepërt i aparateve teknologjike...

Shëndeti i syve/ 4 vitamina thelbësore që nuk duhen neglizhuar

  Shëndeti i syve mund të anashkalohet shpesh ose të merret për i mirëqenë. Ai rrezikohet nga ushqyerja e keqe, përdorimi i tepërt i aparateve teknologjike...

“”Tetori rozë”, drejtori Ardjan Dajti në Tv1 Channel: Nga 706 kontrolle,...

Gazetarja Merisa Gjoni ne emisionin “Start” ne Tv1 Channel ka realizuar lidhjen direkte nga spitali rajonal i Shkodres, me drejtorin Ardjan Dajti. Dajti: Kohet e fundit...

Stomatologia Domnori në Tv1 Channel: Kemi nisur fushatën e depistimit te...

Ne lidhjen direkte me emisonin "Start" ne Tv1 Channel gazetarja Merisa Gjoni ishte ne polikliniken e qytetit te Shkodres me stomatologen Rudina Domnori per...

Shkencëtarët japin alarmin: Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse punoni mbi...

  Në një studim më të fundit, shkencëtarët kanë arritur në konkluzionin se të punosh 40 orë në javë nuk mund të konsiderohet më si...

Vaj ulliri dhe Aloe vera për një lëkurë të shëndetshme

Aloe vera dhe vaji i ullirit janë dy përbërës mjaft të shëndetshëm për lëkurën. Aloe Vera ushqen dhe pastron lëkurën ndërsa vaji i ullirit...

BE ndalon një tjetër pesticid, i rrezikshëm për njerëzit dhe bletët

     Anëtarët e BE-së kanë renditur në listën e pesticideve të ndaluara edhe substancën e katërt të neonicotinoidit që konsiderohet një rrezik për njerëzit dhe...

Trajtoni problemet e qafës së ‘ngrirë’ me metoda natyrale

  Ju dhembin muskujt e qafës dhe nuk i lëvizni dot? Ju dhemb qafa kur ktheni kokën në një drejtim? Është një nga situatat e...

Artikujt e fundit