Friday, February 23, 2018

Spital, nisin ndryshimet ne disa reparte, Edi Smajlaj nuk do te...

Ne spitalin rajonal te Shkodres kane nisur ndryshimet e para brenda reparteve. Edi Smajlaj nuk do te jete me shef i repartit te kardiologjise,...

Ataku në zemër, zbulohet ilaçi që ju shpëton jetën…

Një ilaç i ri që shkrin yndyrën e ndërtuar brenda arterieve, është konsideruar si një nga zbulimet më të mëdha në luftën kundër sëmundjeve...

Drejtori i Spitalit Masmalaj: Kam mbeshtetjen e mjekeve, “Nuk perjashtoj mundesine...

Kam gjetur mbejtetjen e personelit, dhe per kete jam i lumtur! Ka qene kjo deklarata e titullarit te spitalit rajonal Shkoder, duke hedhur poshte...

Veza e zier çdo mëngjes, vret armikun e trupit tonë

Konsumoni një vezë të zier në mëngjes me uthull , do të vrasë një nga armiqtë kryesorë të shëndetit tuaj: nivelet e larta të...

Paracetamoli me virus vdekjeprurës? Ja e vërteta

Në 24 orët e fundit, më shumë se 23 mijë përdorues Facebook-u kanë përhapur panik në lidhje me parcetamolin P/500 duke u shprehur se...

Spitali i Shkodres me “imazh” te ri, 2018-ta nis me uniforma...

Rreth 700 punonjes te spitalit Rajonal Shkoder, jane pajisur me uniforma te standartizuara. Do te jene vetem mjeket ata qe do te mbajne bluzat...

HIV/AIDS, NE SHKODER ZBULOHEN 3 RASTE TE REJA

Llaoshi: Apel qe te kryejne testin per te zbuluar sa me heret semundjen 3 raste te reja jane zbuluar gjate ketij viti ne Shkoder me...

Ne spitalin Rajonal te Shkodres nis perdorimi i instrumenteve te rinj...

Në çdo sallë kirurgjie në spitalin Rajonal të Shkodrës ka nisur përdorimi i instrumenteve të rinj kirurgjikalë, përmes programit modern të sterilizimit, i cili...

LAJMI I FUNDIT/ Mjekët e Urgjencës së QSUT japin dorëheqjen

Mjekët e Urgjencës në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë i janë drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, presidentit Ilir Meta dhe ministres së...

Mjeku i Urgjencës: Nuk kemi dhënë dorëheqje por kërkojmë…

Nuk kemi dhënë dorëheqjen por kemi parashtruar një peticion ndaj Drejtorisë së Urgjencës për rregullimin e shërbimit. Kështu deklaroi mjeku i Urgjencës në QSUT,...

Artikujt e fundit