Tuesday, March 31, 2020

Vuani nga reumatizma? Terapia e rërës, e jashtëzakonshme!

    Që në lashtësi, njerëzit kanë trajtuar reumatizmën duke u zhytur e mbuluar gjithë trupin me rërë të nxehtë. Në Greqinë dhe Romën e lashtë, njerëzit...

Nëntë ushqimet që mbajnë veshkat të pastra, parandalojnë gurët dhe inflamacionin

Besojmë e dini që veshkat janë përgjegjëse për largimin e mbetjeve nga trupi ynë. Nëse vuani nga presioni i lartë i gjakut, diabeti ose...

Trajtoni problemet e qafës së ‘ngrirë’ me metoda natyrale

  Ju dhembin muskujt e qafës dhe nuk i lëvizni dot? Ju dhemb qafa kur ktheni kokën në një drejtim? Është një nga situatat e...

Shkencëtarët krijojnë gjakun ”artificial” të përshtatshëm për çdo lloj grupi

  Shkencëtarët kanë krijuar gjak artificial në laborator dhe pretendojnë që mund të bëhet transfuzion tek pacientët, pavarësisht nga grupi i tyre i gjakut. Ekipi i...

HIV/AIDS, NE SHKODER ZBULOHEN 3 RASTE TE REJA

Llaoshi: Apel qe te kryejne testin per te zbuluar sa me heret semundjen 3 raste te reja jane zbuluar gjate ketij viti ne Shkoder me...

Dita Botërore Kundër HIV/ AIDS, Presidenti Meta: Të luftojmë paragjykimet

Në Ditën Botërore Kundër HIV/AIDS, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dhënë një mesazh ndërgjegjësimi për rritjen e kujdesit shëndetësor dhe luftimin e paragjykimeve...

Këto gjëra nuk duhet ti bëni pas orës 21:00, pasi do...

Disa veprime apo ushqime janë të ndaluara pas orës 21:00 të mbrëmjes, pasi mund të rezultojnë fatale për shëndetit tuaj. Ja cilat janë gjërat që...

Apeli i Institutit të Shëndetit Publik: Kujdes! Një virus po qarkullon

  I ftohti ka sjellë edhe qarkullimin e gripit në vendin tonë. Instituti i Shëndetit Publik bën të ditur se aktualisht qarkullon virusi A/H1 i cili...

Koncentrati i mirëqënies për një formë të mirë trupore. Zbuloni vetitë...

Ka një ngjyrë të verdhë shumë të këndshme për t'u parë, një shije të ëmbël dhe shumë të këndshme, është freskues dhe ndihmon në...

SHBA, kafeja e dëmshme sa duhani, e detyrueshme të shkruhet ‘rrezikon...

Në Kaliforni, kafeja, ashtu si cigaret duhet të ketë etiketën që informon që është e rrezikshme. Një gjykatë ka marrë këtë vendim pas disa padive...

Artikujt e fundit