Friday, April 27, 2018

Kujdesi per dhembet tek femijet

Demtimet e dhembeve mbeten nje nga problemet me te theksuara tek femijet. Prej vitesh ne polikliniken e qytetit ofrohet sherbimi falas per nxenesit e...

Sherbimi i kimioterapise ne Shkoder

Ka zgjedhur 4 shkurtin, diten boterore kunder kancerit qe ministria e shendetesise te lançoje sherbimin e Kimioterapisë për spitalin rajonal te Shkodres. Prej 1...

Rreziku i gripit ka kaluar

Rreziku i gripit ka kaluar, por shqetësimi ekziston gjate gjithe periudhes se dimrit, ndaj vëmendja duhe te jete e vazhdueshme. Terheqe keshtu vëmendjen shefi...

Rreziku nga gripi i shpendeve ne Lezhe.

  Gripi i shpendve rrezikon te kthehet në Shqipëri. Megjithatë sipas specialistëve kjo semundje ende nuk është shfaqur në vendin tonë. Sipas tyre duhen marrë masa...

Gripi ul valen sulmuese

Epidemia e gripit dhe virozat e ndryshme qe qarkullojne  gjate diteve kur temperaturat kane shenuar minus,  kane bere qe shërbimi i urgjences ne spitalin...

Shëndetësia ne emergjencën e ngricave

Edhe pse dëbora dhe ngricat e këtyre ditëve e kane përfshirë gjithë Malësinë e Madhe, nga Kopliku dhe deri ne Vermosh, ku temperaturat është...

Vaksina antigrip pranë qendrave shëndetësore

Nga mbi 93 mije vaksina kundër gripit qe ka siguruar Ministria e Shendetesise, 6000 doza kane mbërritur ne Shkodër. Ato janë shpërndarë pranë qendrave...

Gripi, afro 700 raste ne Shkodër !

“Është një grip me agresivitet te larte, ndaj duhet te jene te vëmendshëm te gjithë qytetaret, veçanërisht për fëmijët, te sëmurët kronike dhe te...

Spitali Rajonal i Shkodres ne gatishmeri për festen e vitit te...

Naten e nderrimit te viteve dhe ditet festive te vitit te ri 2017, bluzat e bardha ne spitalin rajonal te Shkodres do ti presin...

Kujdesi per higjenen orale

Shtohet numri i vizitave prane shërbimit te stomatologjise ne spitalin rajonal te Shkodres krahasuar me te njejten periudhe te nje viti me pare. Jane...

Artikujt e fundit