Friday, October 19, 2018

Shllaku: farmacite jo te detyruar te qendrojne 24 ore, Drejtori i...

Farmacite ne baze te pikave te kontrates qe kane me fondin e sigurimit te detyrueshem shendetesor, nuk jane te detyruar qe te qendrojne 24...

Zv.ministrja e Shëndetësisë: 70% e të prekurve nga fruthi, nën 1...

Shqipëria është zyrtarisht në epidemi fruthi, kete ka deklaruar mbremjen e se martes Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli Rakacolli ka pranuar situatën dhe ka deklaruar...

Ushtrimet që ju nevojiten për një tru të ri

Truri duhet të mbahet gjithmonë në trajnim në mënyrë që të funksionojë në mënyrë të përkryer. Vetëm disa ushtrime janë të mjaftueshme për të...

Ky lloj çaji mund t’ju shkatërrojë dhëmbët

"Konsumimi i pijeve acidike siç janë cajrat me shije frutash dhe uji i me shije mund të bëjë që dhëmbët të marrin ngjyrë si...

Mjekët: Ja sëmundja e re që po preken shqiptarët

  Doktoresha Arjana Rreli prej 30 vjetësh punon si mjeke psikiatre, nga të cilat 8 vjet në Qendrën Komunitare të Shëndetit Mendor numër 3 në...

Sheqeri apo kripa, cila është më e dëmshme për shëndetin

Të gjithë e njohin shprehjen  “gjella me kripë e kripa me karar” duke reflektuar nevojën për të ngrënë shëndetshëm, por pa e tepruar. Por kur...

Vlera e veçantë e farave të mandarinave në mjekësinë popullore

Mandarinat janë ndër agrumet më të preferuara në vendin tonë, madje edhe prodhimtaria është e lartë. Ato konsiderohen një thesar vlerash, sepse ofrojnë shumë...

Dieta detoks, tre ditë vetëm supë

Një dietë detoks mund të ketë motive të ndryshme por e përbashkëta janë përfitimet prej saj. Në fakt pavarësisht emrit nuk bëhet fjalë për një...

Problemet shëndëtësore që i shëron kripa në kushtet e shtëpisë

Kripa është një nga përbërësit më të përhapur në çdo kuzhinë, por përdorimi i tepruar i saj është i rrezikshëm për shëndetin. Megjithatë përdorimi...

Zbulohet vendi më i pistë në kuzhinën tuaj

Vendet më të pista në kuzhinën tuaj janë zbuluar dhe mund të befasoheni për të. Edhe në qoftë se shpenzoni orë duke pastruar shtëpinë, duket...

Artikujt e fundit