Sunday, August 19, 2018

Eshte pije alkoolike,por konsiderohet si një prej pijeve më të shëndetshme

Vera është pije alkoolike që prodhohet nga fermentimi i  rrushit Vera është konsideruar si një prej pijeve më të shëndetshme. Një gotë me verë të...

Shehu: Qarkullimi i mjekëve nga qendra drejt periferisë është ngjallje e...

Deputeti demokrat Tritan Shehu përmes një postimi në rrjetet sociale ka denoncuar politikën që po ndjek qeveria Rama me sistemin shëndetësor. Madje, Shehu shkruan...

Spitali i Shkodres me “imazh” te ri, 2018-ta nis me uniforma...

Rreth 700 punonjes te spitalit Rajonal Shkoder, jane pajisur me uniforma te standartizuara. Do te jene vetem mjeket ata qe do te mbajne bluzat...

Shqipëria, në mesin e vendeve me pamjaftueshmëri për sigurimin e ushqimeve...

Vetë-mjaftueshmëria e ushqimit i referohet kapacitetit të një vendi për të plotësuar nevojat e veta të ushqimit nga prodhimi vendas. Sipas një harte të...

Shkarkohen 3 drejtorë rajonalë të AKU-së, nuk garantuan…

Tre drejtorë rajonalë të AKU-së janë shkarkuar nga detyra. Lajmin e ka bërë të ditur ministria e Bujqësisë, e cila sqaron se janë shkarkuar drejtorët...

Situata e gripit/ Rikthehet AH1N1 në Shqipëri, Silva Bino tregon rastet

Instituti i Shëndetit Publik ka dhënë informacione në lidhje me situatën gripale në vend në këto muaj të ftohtë dimri. Shefja e departamentit të sëmundjeve...

Shkoder, mungon vaksina anti-grip, “Viti 2018-te ka nisur i qete, por...

Mungesa e titullarit te drejtorise se shëndetit publik, dhe ç’organizimi ne kete institucion, ka sjelle pasojat e para tek qytetaret. Prej ditesh mungojne vaksinat...

Spital, nisin ndryshimet ne disa reparte, Edi Smajlaj nuk do te...

Ne spitalin rajonal te Shkodres kane nisur ndryshimet e para brenda reparteve. Edi Smajlaj nuk do te jete me shef i repartit te kardiologjise,...

Pajisje të reja për Pediatrinë, Manastirliu: Përmirësojmë cilësinë

Dy pajisje të reja diagnostikuese, aparatura të fjalës së fundit të teknologjisë, dhe një sërë aparaturash të tjera mjekësore i shtohen Pediatrisë së Qendrës...

12 mije urgjenca me shume se 2016-ta, Uruçi: Shpresojme qe spitali...

Viti 2017-te ka shënuar një rritje të numrit të urgjencave që janë paraqitur në spitalin rajonal Shkoder, duke shkuar në rreth 12 mijë raste...

Artikujt e fundit