Saturday, January 18, 2020

Zbulohet ilaçi që lufton leuçeminë, pa shkaktuar efekte anësore

  Një ilaç eksperimental që mund të luftojë kancerin e gjakut pa shkaktuar efekte anësore toksike është provuar për herë të parë te pacientët njerëzorë,...

Kujdes! Kush fle më shumë se 8 orë, probleme me zemrën

  Hulumtimet e reja tregojnë se nëse flini shumë, mund të keni probleme serioze në zemër. Një studim i botuar në revistën “European Heart” zbuloi se...

Ja cila është bima numër 1 për mbrojtjen e mëlçisë…

  Thistle, ose në shqip gjembaç është një bimë e klasit të parë që mbron mëlçinë nga toksiciteti kimik. Ajo stimulon fazën I dhe fazën II...

Ja sa orë ecje duhen për tretjen e një pice…

  Hulumtuesit sugjerojnë, që në paketimet e ushqimeve duhet të shkruhet se sa kohë dhe ushtrime fizike duhet të bëjë një person, që t’i djegë...

Çfarë duhet të hani në dhjetor, njihuni me ushqimet më të...

  Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e të pjekur...

Ja çfarë duhet të dini për produktet me origjinë shtazore!

  Në ditët e sotme interneti është emëruesi i përbashkët i pothuajse të gjitha të panjohurave. Cdo informacion është thjeshtë një klik larg prej nesh....

Si të pastroni trupin nga toksinat në vetëm 3 ditë

  Pastrimi i organizmit nga toksinat që akumulohen rregullisht, është jo vetëm i rëndësishëm por edhe i domosdoshëm. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni...

Ankthi po ju lë pa gjumë? Ja 5 zakonet që do...

  Gjumi është baza e gjendjes psikologjike e trupore të njeriut. Mungesa e tij, apo cilësia e dobët mund të ndikojë negativisht në përditshmërinë e...

Boronica e kuqe, fruti që ju ndihmon kundër peshës së tepërt

  Boronica e kuqe është një nga frutat më të nënvlerësuar në mesin e të gjitha frutave të tjera të pyllit. Ajo është e pasur me...

Kujdes! Ja ushqimet që nuk duhen konsumuar në darkë. Ju lenë...

  Darka është vakti më delikat i ditës pasi është hapi i fundit kur trupi përgatitet për gjumë. Është e ditur tashmë që ushqimet pikante, sheqernat...

Artikujt e fundit