Saturday, February 23, 2019

Shkoder, mungon vaksina anti-grip, “Viti 2018-te ka nisur i qete, por...

Mungesa e titullarit te drejtorise se shëndetit publik, dhe ç’organizimi ne kete institucion, ka sjelle pasojat e para tek qytetaret. Prej ditesh mungojne vaksinat...

Spital, nisin ndryshimet ne disa reparte, Edi Smajlaj nuk do te...

Ne spitalin rajonal te Shkodres kane nisur ndryshimet e para brenda reparteve. Edi Smajlaj nuk do te jete me shef i repartit te kardiologjise,...

Pajisje të reja për Pediatrinë, Manastirliu: Përmirësojmë cilësinë

Dy pajisje të reja diagnostikuese, aparatura të fjalës së fundit të teknologjisë, dhe një sërë aparaturash të tjera mjekësore i shtohen Pediatrisë së Qendrës...

12 mije urgjenca me shume se 2016-ta, Uruçi: Shpresojme qe spitali...

Viti 2017-te ka shënuar një rritje të numrit të urgjencave që janë paraqitur në spitalin rajonal Shkoder, duke shkuar në rreth 12 mijë raste...

Manastirliu: Në 2018 nis procesi akreditimit

Në të gjithë vendin janë vetëm 5 spitalet e akredituara përfshirë këtu ato publike dhe private. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se viti...

OBSH jep alarmin: Shqiptarët preken më shumë nga kanceri i sistemit...

Kanceri është sëmundja që të gjithë i frikësohen dhe që fatkeqësisht po shndërrohet në vrasësin numër një. Edhe pse shkenca mjekësore ka avancuar, përsëri...

Mjekët në rrethe, Manastirliu: Në janar sistemi i patronazhimit

“Sistemi i ri i patronazhimit të spitaleve rajonale nga spitalet universitare nis në muajin Janar përmes një plani të qartë të Ministrisë së Shëndetësisë...

Shqipëria në prag të sezonit të gripit

Shqipëria ndodhet në prag të nisjes së sezonit gripal, megjithëse deri tani nuk është regjistruar asnjë rast me viruset e gripit. Por, mjekët pohojnë...

Urdheri i mjekut, njihet nga BE-ja, Brahimaj: Vijojne largimet e mjekeve...

  Nga Shkodra Presidenti i urdherit te mjekut Fatmir Brahimaj, konfirmoj faktin se tashme ky urdher eshte çertefikuar, dhe njihet ne te gjithe boten. Sipas...

Konference shkencore e mjeksise, “Synojme qe ndihmen e pare ta japim...

Per here te pare ne Shkoder eshte zhvilluar konferenca shkencore mjeksore, e cila pati si baze te saj dhenien e urgjencave. Shefi i pergjithshem...

Artikujt e fundit