Sunday, May 26, 2019

Mjekët në rrethe, Manastirliu: Në janar sistemi i patronazhimit

“Sistemi i ri i patronazhimit të spitaleve rajonale nga spitalet universitare nis në muajin Janar përmes një plani të qartë të Ministrisë së Shëndetësisë...

Shqipëria në prag të sezonit të gripit

Shqipëria ndodhet në prag të nisjes së sezonit gripal, megjithëse deri tani nuk është regjistruar asnjë rast me viruset e gripit. Por, mjekët pohojnë...

Urdheri i mjekut, njihet nga BE-ja, Brahimaj: Vijojne largimet e mjekeve...

  Nga Shkodra Presidenti i urdherit te mjekut Fatmir Brahimaj, konfirmoj faktin se tashme ky urdher eshte çertefikuar, dhe njihet ne te gjithe boten. Sipas...

Konference shkencore e mjeksise, “Synojme qe ndihmen e pare ta japim...

Per here te pare ne Shkoder eshte zhvilluar konferenca shkencore mjeksore, e cila pati si baze te saj dhenien e urgjencave. Shefi i pergjithshem...

Ne Shkoder, per here te pare zhvillohet Konferenca Mjekesore!

Ne kete konference Urdheri i mjekut nderon 3 mjeke me çertefikate mirenjohje.. Zylija Kraja Leonard Kçira dhe Agron Agollin...  

Qumeshti me permbajtje aflatoksin? Peleshi: Kerkoj nga autoritetet marrjen e...

'Një studim i kryer nga Albanian Food Industry, duke iu referuar rezultateve të analizave ngre alarmin se qumështi ka përmbajtje aflatokësin. Analizat në këtë...

Drejtori i Spitalit Masmalaj: Kam mbeshtetjen e mjekeve, “Nuk perjashtoj mundesine...

Kam gjetur mbejtetjen e personelit, dhe per kete jam i lumtur! Ka qene kjo deklarata e titullarit te spitalit rajonal Shkoder, duke hedhur poshte...

Ne spitalin Rajonal te Shkodres nis perdorimi i instrumenteve te rinj...

Në çdo sallë kirurgjie në spitalin Rajonal të Shkodrës ka nisur përdorimi i instrumenteve të rinj kirurgjikalë, përmes programit modern të sterilizimit, i cili...

Vokshi: Doreheqja e mjekeve e pazakonte!

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ish-kryetare e komisionit parlamentar të Shëndetësisë e cilëson të pazakontë dorëheqjen e tetë mjekëve te Shërbimeve të Urgjencës...

Doreheqja e mjekeve,Basha: Ky akt tregon gjendjen e mjerueshme te shendetesise

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas dorëheqjes së 8 mjekëve të urgjencës së QSUT-së. Basha e quan këtë akt të paprecedentë dhe...

Artikujt e fundit