Wednesday, October 16, 2019

Check-Up në 2 muaj kryhen 360 raste, Bilali: Jeta sedentare dhe...

Pergjate 2 muajve te pare te ketij viti vetem ne qendren shendetesore numer 1 jane kryer rreth 360 check up. Kjo behet e ditur...

Ministrja e Shëndetësisë dhe deputeti Balla vizitojne te voglin qe u...

Deani i vogël është 18 mujash, sot po merr shërbimin mjekësor në pediatrinë e QSUT pasi kaloi ditë të vështira me temperaturë të lartë...

Fruthi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve javën e fundit....

Numri i të prekurve nga fruthi në të gjithë vendin ka mbërritur në 200 persona, të konfirmuar zyrtarisht nga Institutit i Shëndetit Publik. Ekspertët...

Shllaku: farmacite jo te detyruar te qendrojne 24 ore, Drejtori i...

Farmacite ne baze te pikave te kontrates qe kane me fondin e sigurimit te detyrueshem shendetesor, nuk jane te detyruar qe te qendrojne 24...

Zv.ministrja e Shëndetësisë: 70% e të prekurve nga fruthi, nën 1...

Shqipëria është zyrtarisht në epidemi fruthi, kete ka deklaruar mbremjen e se martes Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli Rakacolli ka pranuar situatën dhe ka deklaruar...

Ushtrimet që ju nevojiten për një tru të ri

Truri duhet të mbahet gjithmonë në trajnim në mënyrë që të funksionojë në mënyrë të përkryer. Vetëm disa ushtrime janë të mjaftueshme për të...

Ky lloj çaji mund t’ju shkatërrojë dhëmbët

"Konsumimi i pijeve acidike siç janë cajrat me shije frutash dhe uji i me shije mund të bëjë që dhëmbët të marrin ngjyrë si...

Mjekët: Ja sëmundja e re që po preken shqiptarët

  Doktoresha Arjana Rreli prej 30 vjetësh punon si mjeke psikiatre, nga të cilat 8 vjet në Qendrën Komunitare të Shëndetit Mendor numër 3 në...

Sheqeri apo kripa, cila është më e dëmshme për shëndetin

Të gjithë e njohin shprehjen  “gjella me kripë e kripa me karar” duke reflektuar nevojën për të ngrënë shëndetshëm, por pa e tepruar. Por kur...

Vlera e veçantë e farave të mandarinave në mjekësinë popullore

Mandarinat janë ndër agrumet më të preferuara në vendin tonë, madje edhe prodhimtaria është e lartë. Ato konsiderohen një thesar vlerash, sepse ofrojnë shumë...

Artikujt e fundit