Thursday, August 22, 2019

Doreheqja e mjekeve,Basha: Ky akt tregon gjendjen e mjerueshme te shendetesise

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas dorëheqjes së 8 mjekëve të urgjencës së QSUT-së. Basha e quan këtë akt të paprecedentë dhe...

Letra e doreheqjes se mjekeve/Reagon QSUT: Puna ne urgjence nuk eshte...

Qendra Spitalore Universitare e Tiranës ka reaguar pas letrës për dorëheqje nga puna e mjekëve drejtuar krerëve të Shtetit.     Sipas QSUT, puna në urgjencë nuk...

Mjeku i Urgjencës: Nuk kemi dhënë dorëheqje por kërkojmë…

Nuk kemi dhënë dorëheqjen por kemi parashtruar një peticion ndaj Drejtorisë së Urgjencës për rregullimin e shërbimit. Kështu deklaroi mjeku i Urgjencës në QSUT,...

LAJMI I FUNDIT/ Mjekët e Urgjencës së QSUT japin dorëheqjen

Mjekët e Urgjencës në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë i janë drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, presidentit Ilir Meta dhe ministres së...

HIV/AIDS, NE SHKODER ZBULOHEN 3 RASTE TE REJA

Llaoshi: Apel qe te kryejne testin per te zbuluar sa me heret semundjen 3 raste te reja jane zbuluar gjate ketij viti ne Shkoder me...

Dita Botërore Kundër HIV/ AIDS, Presidenti Meta: Të luftojmë paragjykimet

Në Ditën Botërore Kundër HIV/AIDS, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dhënë një mesazh ndërgjegjësimi për rritjen e kujdesit shëndetësor dhe luftimin e paragjykimeve...

Dita nderkombetare e HIV-AIDS, DSHP Shkoder apelon qe te kryhen kontrolle…

Ne kuader te dites nderkombetare te HIV-AIDS , Drejtoria e Shendetit Publik Shkoder apelon drejt qytetareve qe te kryejne me shume kontrolle! Ne shkoder...

Aplikimi i vaksines se gripit, 400 te vaksinuar ne Gur te...

Vetem ne qendren e Gurit te zi jane vaksinuar 400 persona Ne Qendrat shendetesore Guri i zi, rreth  400 qytetare kane kryer vaksinen e gripit....

Niko Peleshi: Të angazhuar për heqjen e TVSH-së për imputet bujqësore

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Niko Peleshi ishte i pranishëm sot në Korçë, ku ka vizituar një nga pikat e tregtimit të imputeve bujqësore....

Shkodranet vuajne nga kolesteroli!

Rezultatet e Check up, qytetaret ne radhe per analiza 1 ne 3 persona qe kryejne check up-in  vuan nga kolesteroli. Kjo behet e ditur nga...

Artikujt e fundit