Friday, February 23, 2018

Situata me fruthin, ISHP: Arrin në 45 numri i të prekurve

Instituti i Shëndetit Publik ben me dije se numri i të prekurve nga fruthi ka arritur 45. ISHP sqaron se shumica e të prekurve...

Brenda javës në Shqipëri, 14 mijë të sëmurë nga gripi

  Fillimi i shkurtit pritet të shënoje kulmin e të prekurve nga gripi. Instituti i Shëndetit Publik vetëm kete jave ka regjistruar 14 mije persona te sëmure. Jemi...

Java e parandalimit te kancerit te mitres, Pjetri: Numri i te...

22 deri me 28 janar eshte java e cila i dedikohet parandalimit te kancerit te qafes se mitres. Shendeti publik,zhvilloj nje leksion te hapur...

Rritet numri i të prekurve me Fruth, arrin në 27 fëmijë...

ISHP dhe QSUT bëjnë me dije se ka shkuar në 27 numri i fëmijëve që rezultojnë të prekur nga virusi i Fruthit. Sipas burimeve...

INSTAT/Rritet konsumi i ilaçeve ne Shqiperi, arrin rekordin

Konsumi i ilaçeve në Shqipëri po rritet me ritme dyshifrore vitet e fundit. Sipas të dhënave të INSTAT, importi i produkteve farmaceutike ka shënuar rritje...

Shqipëria e “sëmurë”: Konsumi i ilaçeve arrin rekord në 2017, kalon...

Edhe pse popullsia e vendit po vjen ne trend rënës për shkak të tkurrjes së numrit të lindjeve dhe emigracionit të lartë, konsumi i...

Naraçi: Fruthi, ne vëmendje te përditshme, “Prinderit nuk duhet te hezitojne...

Edhe pse deri tani ne spitalin e femijeve Shkoder nuk eshte paraqitur asnjë rast me sëmundjen e fruthit, vëmendja eshte maksimale, thote shefja e...

6700 vaksina antigrip ne Shkoder, Haxhia: Kane ndikur ne parandalimin  e...

Vaksinimi kunder gripit edhe gjate muajit janar eshte i nevojshem dhe ne kohe, per te parandaluar zgjerimin e te prekurve nga gripi. Pergjegjesi i...

Ministria e Shëndetësisë thirrje për mjekët: Aplikoni për bonusin 2.5 milion...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ftoi sot publikisht mjekët specialistë të interesuar të punojnë në spitalet rajonale dhe bashkiake, të paraqesin kërkesën e...

Po ikin jashtë Shqipërisë, hapet konkurs online për infermierë

Ata që dëshirojnë të nisin punë si infermierë, fizioterapistë dhe teknikë imazherie në qendrat shëndetësore dhe spitalet publike kanë 15 ditë kohë për të...

Artikujt e fundit