Monday, September 21, 2020

Qumeshti me permbajtje aflatoksin? Peleshi: Kerkoj nga autoritetet marrjen e...

'Një studim i kryer nga Albanian Food Industry, duke iu referuar rezultateve të analizave ngre alarmin se qumështi ka përmbajtje aflatokësin. Analizat në këtë...

Drejtori i Spitalit Masmalaj: Kam mbeshtetjen e mjekeve, “Nuk perjashtoj mundesine...

Kam gjetur mbejtetjen e personelit, dhe per kete jam i lumtur! Ka qene kjo deklarata e titullarit te spitalit rajonal Shkoder, duke hedhur poshte...

Ne spitalin Rajonal te Shkodres nis perdorimi i instrumenteve te rinj...

Në çdo sallë kirurgjie në spitalin Rajonal të Shkodrës ka nisur përdorimi i instrumenteve të rinj kirurgjikalë, përmes programit modern të sterilizimit, i cili...

Vokshi: Doreheqja e mjekeve e pazakonte!

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ish-kryetare e komisionit parlamentar të Shëndetësisë e cilëson të pazakontë dorëheqjen e tetë mjekëve te Shërbimeve të Urgjencës...

Doreheqja e mjekeve,Basha: Ky akt tregon gjendjen e mjerueshme te shendetesise

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas dorëheqjes së 8 mjekëve të urgjencës së QSUT-së. Basha e quan këtë akt të paprecedentë dhe...

Letra e doreheqjes se mjekeve/Reagon QSUT: Puna ne urgjence nuk eshte...

Qendra Spitalore Universitare e Tiranës ka reaguar pas letrës për dorëheqje nga puna e mjekëve drejtuar krerëve të Shtetit.     Sipas QSUT, puna në urgjencë nuk...

Mjeku i Urgjencës: Nuk kemi dhënë dorëheqje por kërkojmë…

Nuk kemi dhënë dorëheqjen por kemi parashtruar një peticion ndaj Drejtorisë së Urgjencës për rregullimin e shërbimit. Kështu deklaroi mjeku i Urgjencës në QSUT,...

LAJMI I FUNDIT/ Mjekët e Urgjencës së QSUT japin dorëheqjen

Mjekët e Urgjencës në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë i janë drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, presidentit Ilir Meta dhe ministres së...

HIV/AIDS, NE SHKODER ZBULOHEN 3 RASTE TE REJA

Llaoshi: Apel qe te kryejne testin per te zbuluar sa me heret semundjen 3 raste te reja jane zbuluar gjate ketij viti ne Shkoder me...

Dita Botërore Kundër HIV/ AIDS, Presidenti Meta: Të luftojmë paragjykimet

Në Ditën Botërore Kundër HIV/AIDS, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dhënë një mesazh ndërgjegjësimi për rritjen e kujdesit shëndetësor dhe luftimin e paragjykimeve...

Artikujt e fundit