Sunday, October 20, 2019

Psikologia Antonjeta Pero në Start: Kurse falas për gjuhët e huaja...

Mesimi i gjuheve te huaja ne kurse falas eshte nisma e ndermarre per personat me aftesi te kufizuar ne qytetin e Shkodres. Mesimi I...

Shifrat/ 45 mijë shqiptarë kanë aplikuar për azil në Francë në...

Në aeroportin e Rinasit janë mbledhur familjarë të azilantëve që po depërtohen nga Franca. Kërkesa e tyre, kryesisht për azil ekonomik, është refuzuar për...

Si do të jetë dimri në Evropë? Dëborë në lindje, stuhi...

  Shërbimi i motit AccuWeather ka publikuar një parashikim afatgjatë për dimrin e ardhshëm në faqen e tij zyrtare. Ndërsa stuhitë e mëdha priten në Mbretërinë...

U refuzohet azili, riatdhesohen 100 shqiptarë nga Franca, Belgjika e Gjermania

  Policia e Shtetit njofton se janë riatdhesuar në Rinas 100 shtetas shqiptarë nga Franca, Belgjika e Gjermania. Në njoftimin e policisë, thuhet se Në vijim...

Universitetet që zgjedhin të rinjtë shqiptarë, të gjithë duan të bëhen...

Numri i studentëve është rritur gjatë viti akademik 2018/2019, ku janë regjistruar 139,043 studentë, rreth 5% më shumë se një vit më parë. Numri...

Fotografi të rralla nga Shqipëria e vitit 1930

  Këto fotografi të rralla janë realizuar nga Jacqueline Benezech, një etnologe e njohur franceze e cila kishte udhëtuar në çdo skaj të Shqipërisë, duke...

Shifrat alarmante, Shqipëria po shpopullohet…

  Prej 30 vitesh, nga Shqipëria janë larguar rreth 1 milion e gjysmë qytetarë të saj. Më shumë se gjysma e qytetarëve që jetojnë në...

NASA: Në 2033 do të arrihet zbarkimi i njerëzve në Mars

  Agjensia amerikane e hapësirës ka nisur sfidën e ” Habitatit të Printuar në 3D”, një konkurs për ndërtimin e shtëpive tre dimensionale që mund...

Skandal i Turqisë! U heq tifozëve flamujt kombëtarë dhe përgjysmon numrin...

  Turqi-Shqipëri është ndeshja më e rëndësishme e ditës se nesërme në grupin H me dy përfaqësueset që synojnë trepikëshin me misionin kualifikimin për në...

Shqipëria e para në botë për numrin e lartë të bar-kafeve

  Prej vitesh bar-kafetë, mbajnë vendin kryesor si një ndër institucionet më të rëndësishme sociale, kulturore dhe argëtuese dhe për këtë mjafton të shikojmë numrin...

Artikujt e fundit