Friday, February 23, 2018

Ndërron jetë papritur në kishë Lori, 14 vjeçarja sapo kishte mbaruar...

  Një vajzë nga Shkodra, vetëm 13 vjeçe e quajtur Loredana, ka ndërruar jetë. Lajmin e jep Dom Artur Jaku i cili përmes një video mesazhi...

Dom Vlashi lutet per familjen Preka: Zot ruajë Noemin, si dashninë...

Famullitari i Shkodres Dom Vlashi eshte lutur per familjen Preka qe u perfshi ne aksidentin e rende diten e djeshme ne Velipoje. Ai ka...

Mesha kushtuar familjes Preka, Dom M.Gega: Ti lutemi zotit ! Rajani...

Dom Marjan Gega gjate meshes kushtuar familjes Preka, 3 pjestare te se ciles humben jeten. Famullitari i Velipojes: "I bejme thirrje organeve kopetente qe te...

Ngushellimet ne familjen Beqiraj, Sensibilizim pas tragjedise se rende ku 23...

Në familjen Beqiraj qytetarë të shumtë po shprehin ngushellimet e tyre, për humbjen tragjike të jetës së 23 vjeçarit në shtetin Francez. I tillë...

Prurjet e Kirit rrezojne shtyllen, Demtohet linja qe furnizon me energji...

Reshjet intensive të shiut në 24 orët e fundit dhe stuhia që përfshiu Shkodrën, solli me vete edhe pasojat e saj. Shtimi i prurjeve...

Denoncimi i sindikatës: Në privat femrat kontrollohen të mos mbesin shtatzëna

Sindikatat denoncojnë situatën në të cilën gjenden qindra gra të punësuara në sektorin shtetëror dhe privat, të cilat shpesh herë janë bërë pre e...

Familjari kercenoj se do te flijohej, bashkia e Shkodres nis sot...

Bashkia Shkoder nderhyri per prishjen e nje objekti prane ish- konviktit te shkolles se ndertimit. Ketu do te ndertohet nje qender multifunksionale. Disa nga familjaret kane...

Prekal-theth, 159 vdekje ne 30 vite, Radohina: Aksi i rrezikshem, aksidentet...

Të shkosh nga Prekali në fshatin Theth, duke përshkuar zonën e Dukagjinit, ke rastin të përjetosh një prej udhëtimeve më të frikshme. Rruga e...

Dëbohet familja shqiptare në Gjermani, policia u shkon natën në banesë...

Pas tre vjetësh, familja shqiptare që kishte ardhur në Berlin është dëbuar për në vendlindje, shkruan ‘Bild.de’. Xhezo Ajazaj 31-vjeç dhe gruaja e tij Artjola...

Artikujt e fundit