Sunday, June 16, 2019

Njihuni me vendet më (dhe jo) raciste në Europë!

Agjencia BE-së për të Drejtat Themelore (FRA), ka publikuar së fundmi studimin për vitin 2017 për racizmin në vendet e Europës. Ky raport vjen...

Dom A.Jaku: Rruga e Jezuiteve dikur nje nder arteriet e qytetit...

E njohur si rruga e Jezuiteve, një ndër arterijet më të rëndesishme të qytetit e pozicionuar në një prej rrugëve kryesore të shkodrës, pranë...

VIDEO/ Nga Shkodra në drejtim të Zvicrës, rruga e arushave, Bye...

Në Instagram, në profilin «arosabaerenland», kureshtarët mund të përcjellin rrugëtimin e arinjve «shqiptarë» nga Shkodra në Arosa të Zvicrës. Dje, një grup zviceranësh – veterinarë, saldatorë...

Vendet ku duhet të lini bakshish dhe sa

Lënia e një pagese shtesë mbi atë të vendosur në faturë në thelb është një vlerësim për cilësinë e shërbimit të ofruar. Por, në...

Permbyllen 16 ditet e aktivizmit kunder dhunes, organizata “Gruaja tek Gruaja”...

Permbyllen 16 ditet e aktivizmit kunder dhunes! Organizata "Gruaja tek Gruaja" sjell ekspoziten me punimet e realizuara gjate ketyre diteve! 2-3 raste dhune cdo dite denoncohen...

Parashikimi i frikshëm, po vjen stuhia diellore që mund të rikthejë...

Një ngjarje jo e rrallë, por vetëm një herë në 20 “top plazma” e krijuar nga shpërthimet në Diell merr drejtimin e Tokës. Nëse...

Ndodh vetëm një herë në 823 vjet! Ja çfarë fenomeni pritet...

Muaji dhjetor i këtij viti, do të jetë muaji i veçantë i të gjithë muajve që kemi kaluar dhe do të kalojmë në jetën...

Përmbytjet në Pukë, dëmtohet çatia e qendrës shëndetësore dhe e shkollës...

  Si pasojë e motit të keq është dëmtuar çatia e qendrës shëndetësore të Pukës, por siç sqaron ministria e Shëndetësisë nuk ka pasur dëme...

Mos e dëboni Marsildën! Kërcim protestë para zyrave të politikanëve gjermanë

Një familje nga Shqipëria është dashur të dëbohet. Protesta është e ashpër. Fëmija është kryetar i klasës, ndërsa babai i sëmurë rëndë. Tani kanë...

Dita Kombetare e Hungarise mbledh ne Shkoder perfaqesuesit e politikes dhe...

Konsullata e Nderit e Hungarisë në Shkodër ka organizuar nje takim me rastin e Ditës Kombëtare të Hungarisë. Ambasadori Hungarez Shkëlqesia e tij Z. Antal Heizer dhe...

Artikujt e fundit