Saturday, February 23, 2019

Largimet nga puna tek permbaruesit, kryeson spitali i Shkodres…

Memçaj: 80 raste ne 2016-en, kryeson spitali Shkoder Nga fillimi i vitit 2016-te, e deri në këtë periudhë janë 80 raste të larguarish nga...

“Mos lëviz!” Prindër ja pse duhet t’ja kurseni fëmijes këtë urdhër

  “Mos lëviz”! Kjo shprehje që i shoqëron fëmijët kudo, në shtëpi në shkollë madje edhe në rrugë dhe të rriturit e kanë në “majë...

Helmohen nga uji i çezmës, 20 pacientë në ditë në spitalin...

Mjekët në urgjencën e Kurbinit ngrenë alarmin, pasi prej së premtes së kaluar janë shtuar pacientët që paraqiten në spital me simptoma të helmimit....

 “Mark Lula” larg urbanizmit  !

“ Filloi dimri e rruget behen te pakalueshme nga uji dhe balta” Fillojne reshjet e shiut dhe bashke me to edhe veshtiresite per te...

ISH-DREJTORI I ARKIVAVE ZBULON SHIFRA TË FRIKSHME TË PERSONAVE TË INTERNUAR:...

  Ish-drejtori i Arkivave në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka zbuluar detaje të frikshme, të numrit të personave të internuar në 2 kampet, tela...

Fermerët e duhanit në veshtirësi për treg!

  Rragami dhe Sheldia, ne njësinë administrative te Gurit te Zi, janë dy fshatrat qe i sigurojnë te ardhurat kryesisht nga duhani. Ndonëse kane pak...

Vendimet absurde te gjykatave ne Shkoder…

I dergojne te afermin ne shtepi, pas konfliktit me gruan Ndodh edhe kështu me gjykatat Shqiptare. Pasi lëshojnë urdhër mbrojtje për njërin nga bashkëshortët e...

Francezët në protestë kundër dëbimit të dy familjeve shqiptare

  Francezët kanë fituar zemrat e shumë shqiptarëve me gjestin e tyre tepër human. Ata janë ngritur në protestë në mbrojtje të dy familjeve shqiptare,...

SULMOHET KEQ SOT NË MËNGJES NE SHKODËR, QENUSHI I VOGËL I...

Një qenush i vogël është sulmuar ose përplasur nga një makinë. Ai është tërësisht i traumatizuar dhe i trembur. Grupi për mbrojtjen e kafshëve “Animals Need...

Per mbrojtjen e Xhamise se Plumbit

Sokoli: Ministria e Kultures dhe TIKA, drejte nje projekti Pas rreth 30 vitesh deklarime e premtime  rreth një projekti , për mbrojtjen e Xhamisë...

Artikujt e fundit