Wednesday, December 11, 2019

Rikonstruksioni rrugës Qafë Thore- Qëndër Theth mbështetur nga Banka Botërore…

Ne bashkine e Shkodres eshte zhvilluar nje takim per rrugen e Thethit. Konsultim i projektit "Rikonstruksioni i Rruges Qafe Thore - Qender Theth, mbeshtetur nga...

Cilesia e ujit ne liqenin e Shkodres eshte pozitive, Gjyli: Ujrat...

Pavarsisht faktit se derdhja e urjave te zeza ne Liqen, ka qene vazhdimisht shqetesuese jo vetem per specialsitet e mjedisit, por edhe perfaqesues te...

5 vende që duhet t’i vizitoni këtë vit

Barcelona, Spanjë E vendosur në detin Mesdhe, Barcelona është një festë që nuk mbaron kurrë e aty ndihesh sikur vera zgjat me muaj e muaj...

Sekreti i personave të lindur në muajin shkurt

Këta janë njerëzit më me fat, pasi karakterizohen nga një nivel gëzimi, emocioni dhe kreativiteti më të lartë së te lindurit e muajve të...

Franca ndalon përdorimin e celularit në makinë

Franca ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm për të parandaluar aksidentet në rrugë. Mësohet se në këtë shtet po ndryshohet ligji për të ndaluar përdorimin e celularit në makinë. Çfarë do...

Ndërtohet ura prej xhami më e lartë në botë

Fiksimi i Kinës me urat prej xhami ka arritur nivele të tjera. Pasi një urë e re prej xhami është ndërtuar në lartësinë rreth...

Qyteti i “zemrave të thyera”

Burrat nga Chelmsford janë konsideruar nga gratë dhe të dashurat e tyre si më pak romantikë në Britani të Madhe. Studimi, i cili hulumtoi 1.500...

Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram, përdoruesit tani do të njoftohen

Një lajm i rëndësishmën vjen për përdoruesit e shumtë të rrjeteve sociale. Veçanërisht përdoruesit e Instagram duhet të kenë kujdes tani kur bëjnë screenshot. Instagram...

Heq dorë nga alkooli dhe kafeja për 2 vite, zbuloni çfarë...

Mijëra njerëz bëhen çdo vit pjesë e ritualit për të lënë pijet alkoolike për 30 ditë, por një burrë ka vendosur të vazhdojë më...

Emigrimi, Kopliku qyteti me i prekur, banoret: Papunesia shkaku kryesor, kemi...

Diplomacia Britanike 2 dite me pare la porosi te qarta per institucionet ne Shkoder, me qellim parandalimin e trafikimit por edhe te emigracionit drejt...

Artikujt e fundit