Saturday, September 21, 2019

E diela heshtje ne projektet e infrastruktures, Shkoder, nuk shfrytëzohet moti...

Eshte kthyer ne nje kantier punimesh por dita e diele kalon ne heshtje, nuk punohet !  Rruga “Pjeter Spani” ne lagjen “Skenderbeg” te qytetit...

Kuçi: Landfildi Bushat duhet te vazhdoje, “Qeveria ka detyrimin te investoje per...

Bashkia Shkoder ka 5 vite qe i transporton mbeturinat ne Landfieldin e Bushatit. Per kete objekt ka pasur shume diskutime kohet e fundit, duke...

Si përfitohet pensioni para se të plotësoni moshën /Procedura

Çdo person mund të përfitojë pensionin pa plotësuar moshën. Instituti i Sigurimeve Shoqërore bën me dije se nëse kanë vitet e punës, atëherë gratë...

Historia prekëse/ Familja hebreje takohet me strehuesin shqiptar pas 75 vitesh

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Holokaustit është promovuar në Shkodër libri me kujtime e autores hebreje Mimi Kamhi Ergas Faraxhi. “Jeta ime nën...

Zbardhet vendimi, ja cilat janë tarifat e reja në doganë për...

  Qytetarët që do të importojnë makina të prodhuara para 2008-ës, do të paguajnë TVSH-në 20 për qind për zhdoganimin me çmimet referencë. Ministria e Financave...

Sekja: Gjobe per çdo mbjellje apo ndertim prane kanaleve kulluese, 2018,...

Per drejtorine e bujqesise ne Bashkine Shkoder prioritet gjate ketij viti do te jete pastrami i kanaleve te dyta dhe te treta. Sipas Alban...

“Shqipëria pa marrëveshje me vendet europiane për çmimet dhe rimbursimet e...

  BMI, pjesë e grupit të njohur të vlerësimit FITCH, përmes një raporti të fundit, tregon se Shqipëria, sikurse edhe vendet e tjera të Ballkanit...

Përse nuk furnizohet me ujë Gruda e Re ? Prela: M.Madhe...

Drejtori i Ndermarrjes se Ujesjellesit te Malesise se Madhe, Ndoc Prela, ka reguar ndaj pretendimeve te Bashkise Shkoder  per ndërprerjen e ujit te pijshem...

Paguan taksa për token që nuk e gëzon ! Ftoni: Kam...

Edhe familjes se Ndre Ftonit me 4 anëtar  nga Bushati, ashtu si mijëra te tjerave, ne vitin 1994 i thane i gëzofsh 11.250 metër...

E reja nga Laçi rrëfen tmerrin: I dashuri më ktheu në...

  Tashmë ajo është rikthyer sërish në vendlindje, pranë familjes e shoqërisë, por me peshën e të kaluarës së errët mbi supe. Një histori dashurie...

Artikujt e fundit