Monday, June 18, 2018

Pastrohet Kolektori Berdice – Dajç, ndërhyrja e pare e Bordit te...

  Krahas ndërtimit te rrugës se re edhe pastrimi i kolektorit kryesor dhe lidhja e tij me infrastrukturën e kullimit ne fshatin Mali Hebaj. Bordi...

“Gjithçka keni vjedhur do ta villni”, Ndocaj me priftin në shkollën...

"A mund të ketë integrim kur shkollat s'kanë dritë?! A janë të barabartë fëmijët e Oroshit dhe kur ata mund të kenë drita dhe...

KSSH,  disa kompani s’plotësojnë kushtet, “Inspektoriati kujtohet veten kur ka aksidente...

Siguria ne pune mbetet ne pikepyetje pwr shumw biznese qw operojnw nw qarkun Shkoder. Kjo sipas konfederates sindikaliste, vjen per shkak te mungeses se...

Aksion per pastrimin e grykëderdhjes se Bunes, strukturat mjedisore dhe te...

Pasi e ka pare gjendjen e krijuar nga mbeturinat ne bregdetin e Velipojes, tek grykederdhja e Bunes, Zevendekryeministrja Senida Mesi, tha se eshte e...

Studimi:Sa milionë dollarë duhet të kesh që të ndjehesh vërtet i...

Edhe për të pasurit, pasuria e vërtetë është e paarritshme.     5% e amerikanëve janë milionerë. Prej këtyre, rreth 95% kanë nga 1 deri në 5...

NASA zbulon 95 planete të rinj

Pothuajse 95 planetë të rinj në orbitën e disa yjeve jashtë sistemit tonë diellor janë zbuluar nga teleskopi i Keplerit të NASA-s. Studiuesit konfirmuan praninë...

A po dyfishohet kërcënimi nga kanceri prej telefonave celularë?

Shqetësime të reja janë ngritur mbi rolin e telefonave celularë në kancerin e trurit pasi dëshmitë e reja zbuluan se shkallët e një lloji...

Shkolla “Zef Jubani” pa banjo ne shkolle, qe prej ndertimit ne...

  Projekti i ndertimit te shkolles 9-vjecare “Zef Jubani” ne njesine  Gur I zi ne vitin 1997 ka qene i cuditshem.Hartuesit e kesaj shkolle, kane...

Kodi ‘sekret’ që zbulon ku është prodhuar telefoni juaj

Të gjithë jemi sadopak kurioz kur bie fjala tek vendi i prodhimit të celularit që kemi, kjo pasi kemi dëgjuar për shumë versione fallso...

Thethi pret pranveren i bllokuar! Banoret: Skandal, bashkia dhe shteti na...

Jemi në pranverë dhe sezoni turistik do të duhej të kishte nisur, por pikën turistike të Thethit, bllokimi prej muajsh nga dëbora, e ka...

Artikujt e fundit