Sunday, May 26, 2019

“Shoqeria civile kunder ekstremizmit te dhunshem” trajnim i komitetit shqiptar ne...

"Shoqeria civile kunder ekstremizmit te dhunshem" eshte tema e nje trajnimi qe komiteti shqiptar i Helsinkit dhe qeveria shqiptare po zhvillojne ne Shkoder! Koordinatori prane...

Klosi: Tashme lejet e mjedisit do te jepen online

Lejet e mjedisit tashmë do të jepen online. Në një takim me inspektorët e mjedisit, Minsitri Blendi Klosi i njoftoi ata se puna e...

Fadroma pastron sheshin per qendren komunitare, Ndertohet ne oborrin e ish-konviktit...

Inspektoriati i territorit te Bashkisë Shkodër dhe policia Bashkiake, ndërhynë për prishjen disa objekteve te ndërtua pa leje, pranë ish-konviktit te shkollës se ndërtimit....

PERMBYLLEN 16-DITET E AKTIVIZMIT KUNDER DHUNES NE SHKODER

Podgorica: çdo dite paraqiten 2-3 raste denoncimi prane organizates tone Ne Shkoder jane permbyllur 16 ditet e aktivizmit kundet dhune! Organizata "Gruaja tek Gruaja" ka...

Permbyllen 16 ditet e aktivizmit kunder dhunes, organizata “Gruaja tek Gruaja”...

Permbyllen 16 ditet e aktivizmit kunder dhunes! Organizata "Gruaja tek Gruaja" sjell ekspoziten me punimet e realizuara gjate ketyre diteve! 2-3 raste dhune cdo dite denoncohen...

Përmbytjet, 10-50 mijë lekë të reja shpërblim për ushtarakët e policët,...

2917 punonjës të Forcave të Armatosura si dhe 330 punonjës të Policisë së Shtetit, repartit special RENEA dhe të reparteve të FNSH-së do të...

Familjari kercenoj se do te flijohej, bashkia e Shkodres nis sot...

Bashkia Shkoder nderhyri per prishjen e nje objekti prane ish- konviktit te shkolles se ndertimit. Ketu do te ndertohet nje qender multifunksionale. Disa nga familjaret kane...

Shembja e objekteve tek ish-konvikti i shkolles se ndertimit, debate mes...

Debate mes banoreve dhe Bashkise Shkoder tek ish- konvikti i shkolles se ndertimit. Bashkia do te prishe disa objekte per ndertimin e nje qendre...

KFOR-i është ushtria e vetme në Kosovë qe siguron paqen

Komandanti i KFOR-it, gjenerali  Salvatore Couci, tha se këto forca ushtarake mbeten ushtria e vetme në Kosovë,  që siguron paqen. “Forcat e sigurisë e Kosovës...

27-vjeçarja,  jete ne dhune, “Apel te gjithe femrave, mos jetoni nen...

Ndodh qe dhuna te mos vije vetem nga bashkeshorti. Per fat te keq ne familjet shqiptare, ajo eshte prezente tek femijet ne moshe madhore...

Artikujt e fundit