Saturday, June 15, 2019

Rrëfimi i italianit: Si më shpëtuan jetën 4 shqiptarë, pa ta...

Në një rrëfim për mediat italiane, 67-vjeçari Loreno Casini ka rrëfyer aksidentin e frikshëm si dhe ndihmën që i dhanë 4 shqiptarë. Ai rrëfen...

Dëbohet familja shqiptare në Gjermani, policia u shkon natën në banesë...

Pas tre vjetësh, familja shqiptare që kishte ardhur në Berlin është dëbuar për në vendlindje, shkruan ‘Bild.de’. Xhezo Ajazaj 31-vjeç dhe gruaja e tij Artjola...

2 shkolla ne fshatin Kuç te amortizuar, Bordi i prinderve apel...

  Ndonese ne mbledhjen e bordit te prinderve, disa here eshte ngritur zeri, asnje mase nuk eshte marre nga pushteti vendor.Ndersa kryetarja e bordit te...

Ja kur mund të përfitoni shtëpi nga shteti ose t’ju paguhet...

  Qeveria ka çuar në Kuvend ligjin e ri për strehimin, i cili parashikon t’ju vij në ndihmë familjeve të cilat nuk paguajnë dot qiranë,...

Arben Dërhemi akuza ndaj ministres Kumbaro: Nuk ka bërë asgjë për...

Aktori Arben Dërhemi aktualisht është i angazhuar në prova për shfaqen teatrale në dramën “Në Lindje të Berlinit” e cila do të vihet në...

“Shoqeria civile kunder ekstremizmit te dhunshem” trajnim i komitetit shqiptar ne...

"Shoqeria civile kunder ekstremizmit te dhunshem" eshte tema e nje trajnimi qe komiteti shqiptar i Helsinkit dhe qeveria shqiptare po zhvillojne ne Shkoder! Koordinatori prane...

Klosi: Tashme lejet e mjedisit do te jepen online

Lejet e mjedisit tashmë do të jepen online. Në një takim me inspektorët e mjedisit, Minsitri Blendi Klosi i njoftoi ata se puna e...

Fadroma pastron sheshin per qendren komunitare, Ndertohet ne oborrin e ish-konviktit...

Inspektoriati i territorit te Bashkisë Shkodër dhe policia Bashkiake, ndërhynë për prishjen disa objekteve te ndërtua pa leje, pranë ish-konviktit te shkollës se ndërtimit....

PERMBYLLEN 16-DITET E AKTIVIZMIT KUNDER DHUNES NE SHKODER

Podgorica: çdo dite paraqiten 2-3 raste denoncimi prane organizates tone Ne Shkoder jane permbyllur 16 ditet e aktivizmit kundet dhune! Organizata "Gruaja tek Gruaja" ka...

Permbyllen 16 ditet e aktivizmit kunder dhunes, organizata “Gruaja tek Gruaja”...

Permbyllen 16 ditet e aktivizmit kunder dhunes! Organizata "Gruaja tek Gruaja" sjell ekspoziten me punimet e realizuara gjate ketyre diteve! 2-3 raste dhune cdo dite denoncohen...

Artikujt e fundit