Sunday, May 26, 2019

Shkoder, Ekspozita e grupeve të mbrojtjes së fëmijëve ndaj dhunes psikologjike...

“Stop dhunës psikologjike dhe fizike ndaj fëmijëve! Kjo ekspozitë pasqyron kontributin e grupeve të mbrojtjes së fëmijëve në shkollat 9-vjeçare në Guci, Bardhaj dhe...

Shkoder, sherbimi social nisma sensibilizuese per femijet ne nevoje…

Sherbimi social, Formimi profesional, Food bank dhe kursantet ne prag te festave te fundvitit marrin nisma sensibilizuese duke dhuruar pako per femijet ne nevoje!

Mjerimi i qendrave shendetesore, Qendrat Shiroke, Zogaj dhe Zues demtohen nga...

Ndonese marrin sherbim rreth 2400 banore, qendrat shendetesore Shiroke, Zogaj dhe Zues vijojne prej vitesh te jene ne gjendje tejet te amortizuar. 2 prej...

 Atmosfera e festave te fundvitit

Nise me shpërndarjen e dhuratave ne shtepine e femijes Shperndarja e dhuratave ka shënuar fillimin e atmosferes per festat e fundevitit ne shtepine e...

Maqedonia dërgon ndihma humanitare për rajonet e përmbytura në Shqipëri

Qeveria e Maqedonisë vendosi sot të dërgojë ndihma humanitare për të ndihmuar zonat e prekura nga përmbytjet në Shqipëri, shkruan “nezavisen.mk”. ”Drejtoria për Mbrojtje dhe...

Sigurimi i detyrueshëm për pronat, variantet e FMN dhe BB për...

Përmbytjet e fundit në vend sollën edhe një herë në vëmendje atë që qeveria e ka lakuar disa herë por që ende nuk ka...

LSI prane familjeve ne nevoje.Nisma e deputetit Çela, ndihma tek disa...

5 dhjetori shënon ditën ndërkombëtare të Vullnetarizmit. Simbolikës së kësaj dite nën kujdesin e veçantë të deputetit Agron Çela, drejtues të lëvizjes socialiste për...

5 dhjetori, festohet Shen Kolli, tregtaret nuk ka shitje te gjelave...

5 dhjetor, besimtaret katolike festojne naten e shen kollit. Ne Shkoder, e kthyer edhe ne tradite, kjo feste vijon qe te festohet ne mase...

Degjesa per By Pass, Reagon IRSH: ARRSH nuk dha informacion...

Dibra: Degjesa per by passin, po ktehet ne nje telenovele mes institucionesh. Pas kryetarit te keshillit Bashkiak, ka reaguar edhe shoqata e intelektualeve te...

Gjermania s’jep asistencë financiare për azilkërkuesit shqiptarë të refuzuar

  Ambasada gjermane kërkon të bëjë një sqarim: "azilkërkuesit me shtetësi shqiptare në Gjermani, të cilëve u është refuzuar kërkesa për azil, duke nisur nga...

Artikujt e fundit