Wednesday, May 22, 2019

“A ka hapesira publike ne Shkoder” ?

Monitorim i thjeshte per t’i dhene pergjigje Policise Bashkiake Policia Bashkiake per te disaten here dha te njejten pergjigje, se nuk ka aksione, por pune...

Dhuna në familje, zyrë për ndihmë ligjore në Ministrinë e Drejtësisë

  Inaugurohet zyra e ndihmës ligjore në Ministrinë e Drejtësisë dhe ajo e koordinimit për trajtimin me efikasitet të rasteve të dhunës në familje. Në ditën ndërkombëtare kundër...

Ministri Klosi: Çështja e mjedisit nuk zgjidhet me aksione pastrimi, kemi...

I bindur se territori nuk mund të pastrohet me vetëm një aksion ministri i mjedisit Blendi Klosi pranon se deri tani të gjitha qeveritë...

Thethi, shpresa tek plani Alpeve, Ademi: Duhen akte normative

Ademi: Mblidhet ne 7-8 dhjetor ne Shkoder, duhet akte normative Nuk e ka një zgjidhje konkrete për Thethin, edhe pse me problematiken e kësaj zone...

Kullimi, degjese me fermeret: Do te braktisim tokat…

Fermeret: Nese tarifohemi, do te braktisim tokat Bashkia Shkoder ka zhvilluar kete te premte seancen e pare te konsultimit me fermeret, per Planin e veprimit...

Shiroka, e braktisur nga institucionet

Banoret kerkojne pastrim dhe investime per zonen Duket se me mbarimin e sezonit veror Shiroka shenon edhe fundin e frekuentimit nga ana e vizitoreve! As...

“Shqiperia e paster”, pastrimi i fshatit Oblike ben bashke Ademin dhe...

Nis aksioni kombetar per pastrimin e Shqiperise. Shkodra e nisi nga njesia administrative Ana e Malit, fshati Oblike. “Shqiperia e paster” ben bashke Senida Mesin...

“Shqiperia e paster”, pastrimi i fshatit Oblike ben bashke Ademin dhe...

Nis aksioni kombetar per pastrimin e Shqiperise. Shkodra e nisi nga njesia administrative Ana e Malit, fshati Oblike. "Shqiperia e paster" ben bashke Senida Mesin...

Përgjigjja e Kryebashkiakes Ademi për çështjen e pronave për banorët e...

Kemi diskutuar me prefektin dhe pres nje takim me te, sepse eshte ceshtje ligjore. Ne duhet te zgjidhim problematiken, e jo te nderhyjme me...

Banorët e Thethit takim me Ademin dhe Prefektin. Po përballemi me...

Banoret e Thethit në bashki për çështjen e pronave. Po përballen me gjoba e procedime nga policia. Takim me kryebashkiaken Ademi dhe Prefektin për ngritjen...

Artikujt e fundit