Wednesday, June 3, 2020

Maqedonia dërgon ndihma humanitare për rajonet e përmbytura në Shqipëri

Qeveria e Maqedonisë vendosi sot të dërgojë ndihma humanitare për të ndihmuar zonat e prekura nga përmbytjet në Shqipëri, shkruan “nezavisen.mk”. ”Drejtoria për Mbrojtje dhe...

Sigurimi i detyrueshëm për pronat, variantet e FMN dhe BB për...

Përmbytjet e fundit në vend sollën edhe një herë në vëmendje atë që qeveria e ka lakuar disa herë por që ende nuk ka...

LSI prane familjeve ne nevoje.Nisma e deputetit Çela, ndihma tek disa...

5 dhjetori shënon ditën ndërkombëtare të Vullnetarizmit. Simbolikës së kësaj dite nën kujdesin e veçantë të deputetit Agron Çela, drejtues të lëvizjes socialiste për...

5 dhjetori, festohet Shen Kolli, tregtaret nuk ka shitje te gjelave...

5 dhjetor, besimtaret katolike festojne naten e shen kollit. Ne Shkoder, e kthyer edhe ne tradite, kjo feste vijon qe te festohet ne mase...

Degjesa per By Pass, Reagon IRSH: ARRSH nuk dha informacion...

Dibra: Degjesa per by passin, po ktehet ne nje telenovele mes institucionesh. Pas kryetarit te keshillit Bashkiak, ka reaguar edhe shoqata e intelektualeve te...

Gjermania s’jep asistencë financiare për azilkërkuesit shqiptarë të refuzuar

  Ambasada gjermane kërkon të bëjë një sqarim: "azilkërkuesit me shtetësi shqiptare në Gjermani, të cilëve u është refuzuar kërkesa për azil, duke nisur nga...

Reshjet e borës/ OSHEE: Rikthehet energjia në Theth dhe Vermosh, stabilizohet...

Pas reshjeve të para të dëborës që lanë pa energji një pjesë të veriperëndimit, OSHEE jep lajmin e mirë. Sipas Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë...

Vjen lajmi i mirë: Vjosa ka rënë nga niveli kritik. 80%...

Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave pranë Kryeministrit informon për situatën në vend pas përmbytjeve deri në orën 22:00. Sipas Emergjencave Civile, moti...

“Fund situates kaotike ne qytetin e Koplikut”

Ndrecaj: Do te fillojme me sinjalistiken dhe parkingjet   Duket se u ka ardhur fundi anomalive ne trafikun e Qarkullimit te Automjeteve ne qytetin e...

Shkodër, 300 familje të bllokuara nga dëbora dhe pa energji elektrike

Rreth 300 familje në zonën e Dukagjinit në Shkodër  prej 5 ditësh vuajnë mungesën e energjisë elektrike dhe janë të bllokuara nga reshjet e...

Artikujt e fundit