Tuesday, November 12, 2019

61 vite me pare lindi Fatbardh Smaja, regjisori dhe aktori i...

61 vite më parë, lindi, regjisori, aktori, muzikanti shkodran,  Fatbardh Smaja. Ai u nda  nga jeta nentorin e kaluar per shkak te një sëmundje te rëndë nga...

Dom A.Jaku: Rruga e Jezuiteve dikur nje nder arteriet e qytetit...

E njohur si rruga e Jezuiteve, një ndër arterijet më të rëndesishme të qytetit e pozicionuar në një prej rrugëve kryesore të shkodrës, pranë...

RAPORTI/ Shqiptarët të varfër, por shpenzojnë për veshje edhe më shumë...

Ndonëse shqiptarët janë një nga popujt më të varfër të Europës, ku të ardhurat janë sa 30% e mesatares së Bashkimit Europian, ata...

Zonat që do të preken nga rreshjet e stuhia gjatë ditës...

Temperaturat e larta janë rikthyer edhe pse këto janë normale për muajin gusht. Por duket se shirat e rënë fundjavën e kaluar do të...

Ndarja nga jeta e kardiologut të famshëm, Berisha mesazh ngushëllimi.

  Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një mesazhi në faqen e tij të “Facebook” ka shprehur ngushëllimet e tij lidhur me ndarjen nga jeta të...

DASH publikon raportin për lirinë fetare: Çfarë duhet të përmirësojë Shqipëria

  Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshinë të dhëna për...

“Tavani i shtepise sime”

Ajo eshte nje vajze e re, nje studente shume e mire por qe ka rene pre e dhunes, pasi pedagogu i saj, kerkon nje...

Nena e “Gjeniut te Vogel” Pergenjeshtron Bashkine

Njoftimi i Bashkisë Shkodër një dite me pare “se i ka afruar ndihme familjes se Marjana Begut”, fituese e “Gjeniut te Vogël”, është përgënjeshtruar...

Dhuna ne familje, tendence ne rritje

Aktet kriminale te dhunes ne familje, ku viktimat kryesore jane grate dhe femijet, kane pesuar nje rritje te konsiderueshme krahasuar me te njejten periudhe...

Rritet numri i narkotikeve

Raste te shpeshta jane denoncuar ne lidhje me rritjen e perdorimit te lendeve narkotike ne shkolla e vecanerisht neper gjimnaze, ku aromen e librave...

Artikujt e fundit