Tuesday, February 25, 2020

Nuk marrin pagat prej 5 muajsh, punonjesite e uzines se telave...

Punonjesit e uzines se telave dhe kabllove Shkoder ne proteste,pasi firma Turke "AlkableShpk" ka 5 muaj qe nuk u ka dhene pagat.

Rritet tarifa, mbeturinat ne trotuar

Qytetaret: Asnje ndryshim, tarifa e paperballueshme Pavaresisht rritjes se tarifes se pastrimit, menaxhimi mbeturinave ne qytet vijon te jete nje gangrene e perditshme. Vetem ne...

Shtrati i Kirit i kthyer ne poligon bombardimesh !

 Guraziu: Duhet ngritur fuqishëm zëri për ta rehabilituar  Nuk përbën me shqetësim fakti qe ne brigjeve te Kirit hidhen mbeturinat, para demit te madh...

Mbyllet merkata e mishit ne Rus

  Tregtaret: Nuk kemi asnje paralajmerim, kerkojme zgjidhje nga Bashkia   I vihet dryni merkates se mishit ne Rus. Inspektoret e autoritetit ushqimor dhe zyra e veterinaris...

Kujdes kur blini online! Ja meksikani që mashtron shqiptarët me shitjen...

Të blesh online është një lehtësi e madhe sot, por po me kaq lehtësi edhe mund të të vjedhin. Dhjetëra shqiptarë kanë rënë pre e...

Perkujtohet dita e Purgatorit ne varrezat Katolike “Rrmaj”

Ne varrezat katolike te Rrmajit perkujtohet dita e Purgatorit. Qindra besimtare te pranishem ne meshen e kremtuar nga arqipeshkevi i Shkodres, imzot Angelo Massafra....

Xhaçka: Bëni gjithçka për shëndetin tuaj ashtu siç bëni gjithçka për...

Muaji Tetor njihet si muaji i sensibilizimit ndaj kancerit të gjirit dhe kësaj iniciative i është bashkuar Ministria e Mbrojtjes për të disatin vit...

Sebashku kunder kancerit te gjirit

Drejtoria e sherbimit social, e strehimit dhe e shendetit publik kane organizuar nje aktivitet permbylles ne diten e fundit te muajit tetor i cili...

Pazari i Shkodrës dhe Bixhisteni në kujtimet e artistit

Homazh Simon Rrotës në 130-vjetorin e lindjes Nga Pjetër Logoreci Plot 130 vjet më parë lindi në Shkodër mjeshtri i pikturës e atdhetari i rrallë, Profesor...

Pistonet u instaluan, parate u paguan por makinat jane serish ne...

Punimet e nisura pak dite me pare ne hyrje te pedonales te qytetit te Shkodres per vendosjen e  pistoneve, u mendua se me ne...

Artikujt e fundit