Sunday, February 28, 2021

Banka Botërore: Mbi 925 mijë shqiptarë jetojnë në varfëri

Banka Botërore deklaron se 31 për qind e popullsisë shqiptare është e zhytur në varfëri, pasi jeton me më pak se 5.5 dollarë për...

WhatsApp sjell ndryshimin drastik për grupet që ju acarojnë me mesazhe

Është gati e pamundur që të mos jesh të paktën në një grup në WhatsApp, të hapur fillimisht për një çështje të caktuar, për...

Të “zhytesh” në plastikë, toka dhe brigjet shqiptare me mbetje të...

  Një grup shkencëtarësh të New Castle University kanë përpiluar hartën e mëposhtme që tregon nivelin e mbetjeve plastike për çdo shtet, si dhe për...

Të rinjtë “pushtojnë” Botën

Bota ka numrin më rekord të rinjve deri në ditët e sotme. 42% e popullësisë përbëhet nga të rinjtë nën moshën 25 vjeç. Por...

Ja si të lexoni mesazhin në Whatsapp pa e bërë “seen”

Të gjithë përdoruesit e iPhone do të arrijnë të shohin fshehurazi disa mesazhe, por pa e lënë “seen”. Një mënyrë e thjeshtë për të mos...

Gjendet macja e ngrirë në mal, ja si ia shpëtuan jetën

Një mace u gjet e ngrirë dhe pa ndjenja në një mal me dëborë. Ajo u shpëtua nga infermierët. Macja Fluffy, që jeton në Kalispell,...

Velipoje, kushte vetem ne qender, rruga drejt Vilunit dhe kthesa e...

2 dite me pare u hap sezoni turistik, ne qender gjithcka duket e permiresuar dhe gati per te pritur turistet e pare. Realiteti eshte tjeter...

Shkoder, nxenesit paguajne per t’u ngrohur, ne shkollen “Salo Halili”, femijet...

Shkollat e Bashkise Shkoder jane pa ngrohje prej ditesh. Te ndodhur ne keto kushte, nxenesit detyrohen qe te paguajne vete per te blere dru...

Mungesë të ujit dhe shtëpitë me lagështire, ja në çfarë kushtesh...

Shqiptarët, në krahasim me europianët, renditen ndër qytetarët e vendeve me përqindjen më të lartë për sa i përket pronësisë së shtëpive të tyre,...

“Sebashku për një ditëlindje”, Femijet e kisha Ungjillore koncert per Krishtlindje

“Sebashku për një ditëlindje” u pagëzua aktiviteti i të vegjelve të kishave Ungjillore të Shkodres, të cilët sollën një atmosfere festive kushtuar Krishtlindjes. Qëllimi...

Artikujt e fundit