Sunday, February 28, 2021

14 vjet për një palestër shkolle ! U zvarrit jo për mungese...

14 vjet nuk kane mjaftuar për te përfunduar qendrën sportive te shkollës nëntëvjeçare “Abdyl Bajraktari” te Koplikut. Themelet e saj u hodhën ne vitin...

Per mbrojtjen e Xhamise se Plumbit

Sokoli: Ministria e Kultures dhe TIKA, drejte nje projekti Pas rreth 30 vitesh deklarime e premtime  rreth një projekti , për mbrojtjen e Xhamisë...

Ja kush është pasaporta më e shtrenjtë në botë

Për ta kushton shumë pak. Më pak se një avion privat, më pak se një superjaht. Ama një pasaportë e dytë, e tretë ose...

Vdes njeriu që u qetësoi dhimbjet miliona njerëzve

Një kimist i njohur botërisht, i cili ndihmoi në krijimin e ilacit ibuprofen ka vdekur në moshën 95 vjeçare. Dr Steëart Adams, i lindur në...

Shqiperia po plaket,te rinjte po ikin

Shqipëria po humb gjithnjë e më shumë nga dividendi i saj demografik për shkak se popullsia po pakësohet me ritme të shpejta në grupmoshën...

Shkaku/ Arben Beqiri padit Manastirliun dhe rektorin e Mjekësisë

Ish ministri teknik i Shëndetësisë, i propozuar nga demokratët në qeverinë tranzitore, profesor Arben Beqiri, një nga kirurgët më të mirë në vend për...

Bie numri total i lindjeve, rritet përqindja e fëmijëve që bëhen...

Në Shqipëri vazhdon të bjerë numri i lindjeve nga vit në vit. Por, ajo që ka pësuar një rritje të lehtë dhe shihet si një...

Permbytja demton edhe zonat e mbrojtura, Dardha: Jane shkulur pishat, ne...

  Permbytja qe preku rajonin e Shkodres la pas deme te shumta edhe ne zonat e mbrojtura. Perveç shkuljes se pishave dhe mbetjeve, vershimi i...

Ja me çfarë Telegram e konkurron WhatsApp-in?

Telegrami ka lëshuar një përditësim të aplikacionit në sajë të cilit arrin një funksion i veçantë: mundësia e anulimit të çdo mesazhi të një...

Ne mes te qytetit rruga e izoluar ! Qytetaret: Kemi 15...

Edhe qarkullimi me automjete eshte i pamundur, pasi gropat jane zgjeruar aq shume ! Eshte kjo rruga e Vasiajve ne lagjen “Daniel Matlia” te...

Artikujt e fundit