Thursday, January 28, 2021

Vjen opsioni i kërkuar nga të gjithë në Messenger

Facebook ka sjellë opsionin që të gjithë e preferojnë dhe e kanë kërkuar me ngulm. Messengeri më në fund ka vendosur të lejojë njerëzit të tërheqin mesazhet e dërguara...

Shpiket hunda artificiale

Realizohet një hundë elektronike, në gjendje të nuhasë praninë e qenieve njerëzore duke u bazuar te gazrat që dalin nëpërmjet frymëmarjes dhe lëkurës. E përbërë...

Strehimi social, Grupet: Të ruhet konfidencialiteti i aplikantëve

“Duhet një sistem pikësimi pasi biem dakord që nuk mund të përfitojë një emigrant i kthyer para një viktime trafikimi. Pasi ata kur përballen...

1000 familje, kerkojne ndihmen e Bashkise, Rruget dytesore mbeten larg rikonstruksionit...

Po mberrijme ne fushaten e re elektorale ku do te behen te tjera premtime, por ne Shkoder ende nuk jane realizuar ato te zgjedhjeve...

Një truk i vogël për të shpëtuar nga vapa e natës

Vapa e verës është një ndër shqetësimet kryesore të kësaj stine. Nëse gjatë ditës, vera mund të jetë e bukur, por kur vjen puna...

Konfuzioni per ndihmen ekonomike, Tula: Eshte fillimi i skemes se re,...

Pasi jane ankuar ne rajonet apo njesite administrative dhe ne bashkine Shkoder, pse nuk e kane fituar ndihemen ekonomike per muajin janar, tani kane...

Domni i harruar për turizmin! 30 minuta nga qyteti i Shkodres,...

Nxënësit e shkollës janë ata qe i japin sado pak gjallëri fshatit ne pushimin mes orëve te mësimit. Jo me larg se 30 minuta...

12 foto historike që tregojnë sa shumë ka ndryshuar bota!

Kurrë nuk është ide e keqe të hapësh një artikull me tematikë historinë. Më poshtë, në fare pak minuta do të mund të udhëtoni...

Rrëfimi i italianit: Si më shpëtuan jetën 4 shqiptarë, pa ta...

Në një rrëfim për mediat italiane, 67-vjeçari Loreno Casini ka rrëfyer aksidentin e frikshëm si dhe ndihmën që i dhanë 4 shqiptarë. Ai rrëfen...

Rusia planifikon shkëputjen totale nga interneti?

Rusia po planifikon të shkëputet përkohësisht nga interneti, si pjesë e përgatitjeve për një luftë të ardhshme kibernetike. Testi nënkupton që të dhënat e kaluara ndërmjet qytetarëve rusë...

Artikujt e fundit