Thursday, January 28, 2021

Dogana Hani Hotit, qytetaret ankohen, Merita Bekteshi prej 25 vitesh le...

Kalimi i mallrave vijon te shoqerohet me sorollatje ne doganat shqiptare. Merita Bekteshi eshte nje nder ato qytetare e cila prej 25 vitesh merret...

Ngushellimet ne familjen Beqiraj, Sensibilizim pas tragjedise se rende ku 23...

Në familjen Beqiraj qytetarë të shumtë po shprehin ngushellimet e tyre, për humbjen tragjike të jetës së 23 vjeçarit në shtetin Francez. I tillë...

Prurjet e Kirit rrezojne shtyllen, Demtohet linja qe furnizon me energji...

Reshjet intensive të shiut në 24 orët e fundit dhe stuhia që përfshiu Shkodrën, solli me vete edhe pasojat e saj. Shtimi i prurjeve...

“Sot bëje 7 muajsh, ma ke lënë krahun bosh”, halla e...

Pak kohë nga aksidenti tragjik në Velipojë, ku humbi jetën babai me 3 fëmijetë e tij, motra e viktimës Edmond Preka dhe halla e...

Denoncimi i sindikatës: Në privat femrat kontrollohen të mos mbesin shtatzëna

Sindikatat denoncojnë situatën në të cilën gjenden qindra gra të punësuara në sektorin shtetëror dhe privat, të cilat shpesh herë janë bërë pre e...

Rreziku për çarjen e argjinaturës në Dajç, të rinjtë vendosin thasë...

Argjinatura e Pentarit në njësinë administrative Dajç të Bashkisë së Shkodrës është mbikqyrur natën e kaluar nga të rinjtë e zonës. Në një segment të...

“T’i japim force vetes, ajo na buzeqesh nga lart, ne klasen...

Fletoret e hapura me detyrat dhe notat dhjeta jane vendosur mbi banke ! Si kujtim per Noemin, 10 vjeçaren e aksidentit tragjik ne Velipoje,...

Familjari kercenoj se do te flijohej, bashkia e Shkodres nis sot...

Bashkia Shkoder nderhyri per prishjen e nje objekti prane ish- konviktit te shkolles se ndertimit. Ketu do te ndertohet nje qender multifunksionale. Disa nga familjaret kane...

Prej vitesh në Angli, shqiptarit i bëjnë “gjëmën” në Malësinë e...

  Një 49-vjeçar shqiptar, që jetonte prej vitesh në Angli, ka shkuar pranë ambasadës shqiptare në Londër për t’u pajisur me një pasaportë biometrike, por...

Dëbohet familja shqiptare në Gjermani, policia u shkon natën në banesë...

Pas tre vjetësh, familja shqiptare që kishte ardhur në Berlin është dëbuar për në vendlindje, shkruan ‘Bild.de’. Xhezo Ajazaj 31-vjeç dhe gruaja e tij Artjola...

Artikujt e fundit