Thursday, January 28, 2021

Na duhet një ligj kundër skllavërisë moderne

Nga Artan Fuga Në vëmendje të deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë Ngjarjet e fundit të turpshme në universitetet publike kur për shkak të ngërçeve midis ministres...

Njihuni me dronët që mund të mbjellin 100,000 pemë në ditë

Çdo vit në botë priten rreth 15 miliardë pemë ndërsa mbillen vetëm 9 miliardë, një humbje prej 6 miliardë pemësh në vit. Mbjellja e...

Me 300 km/orë në autostradë, shoferi i “çmendur” filmon veten

Këto pamje tregojnë momentin kur një shofer filmon veten teksa ecën me 300 km/orë në një autostratë në Madrid me një Audi R8. Policia lokale...

54 femije jashte “Shansit te dyte”, Kruja: Projekti deshtoi per mungese...

Perfundimisht shanci i dyte per femijet ne situate rruge ka deshtuar. Disa here drejtoria arsimore ka apeluar per bashkepunim drejt bashkise Shkoder. Kete here...

Shqipëria shpenzon 3 herë më pak se BE për mbrojtjen sociale

Shpenzimet e qeverisë për mbrojtje sociale ishin sa 9% e Prodhimit të Brendshëm Bruto, sipas të dhënave të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Krahasuar...

240 nxenes te shkolles “Ali Laçej” apel bashkise, “Nuk mund te...

20 dhjetori eshte nje prej diteve me te ftohta te këtij muaji, e temperaturat e uleta do te na shoqerojne edhe per vazhdimesine. Por...

Para se të nisni pushimet mos harroni kremin e diellit, ja...

Nuk ka rëndësi nëse në këto momente ndodheni shtrirë në shezlong, përballë kaltërsisë së Jonit, apo po mbani qeskat e rënda (këshillohen trasta pasi...

Policia apel shoferëve: Rrugët nuk janë pistë garash

Policia e Shtetit vijon t’u bëjë thirrje drejtuesve të automjeteve të ulin shpejtësinë dhe të mos konsumojnë alkool gjatë përdorimit të makinës. “Nuk ka shpjegim...

Dom A.Jaku: Rruga e Jezuiteve dikur nje nder arteriet e qytetit...

E njohur si rruga e Jezuiteve, një ndër arterijet më të rëndesishme të qytetit e pozicionuar në një prej rrugëve kryesore të shkodrës, pranë...

Humbi burrin dhe 3 fëmijët në aksident, Ervisa Prekes i tregojne...

Mbrëmja e kaluar ka qenë nata më e trishtë dhe më traumatizuese për Evisa Prekën. 37-vjeçarja e cila ndodhet ende në spitalin rajonal të...

Artikujt e fundit