Monday, July 16, 2018

Rreshqitjet e dherave ne Fushe Arrez, Situata kritike, shembet nje banese...

Situata në njësinë administrative Bleran, të bashkisë Fushë – Arrëz po merr përmasa tejet shqetësuese, pasi rrëshqitja masive e dherave nuk ka të ndalur....

Perballe permbytjes ne nje dite – nate, barriera mbrojtese per argjinaturen...

  Situata me të cilën po përballen është tejet e vështirë. Uji ka mbuluar tokat bujqësore dhe oborret e shtëpive, duke prekur shkallët e para....

Molla: Uji ne cilesi te duhur, lajmet dashakeqese, ndryshe mendojne banoret,...

  Do te vijojme te jemi ne zonat e permbytura deri ne momentin qe banoret kane nevoje. Kjo ishte deklarata e drejtorit te ujesjelles-kanalizime Mark...

Dajç, proteste ndaj OSHEE-se, banoret: Na quajne debitor qe me permbytjet...

  Kur besohej se ishte mbyllur historia  e kompensimeve te banoreve te Nenshkodres per permbytjet e viteve 2010 – 2011 e gjithashtu edhe debite qe...

Rritet mosha e martesës, shqiptarët po martohen edhe mbi 50 vjeç…

Shqiptarët nuk po martohen më në moshë të re, siç ndodhte në vitet 90 pas rënies së komunizmit apo edhe në fillim të viteve...

Iu nderprenë energjinë elektrike, banorët e Dajçit protestojnë kundër OSHEE…

Ne Dajç, nje grup banoresh te Shirqit, Mushanit dhe Suka Dajç kane protestuar sot ndaj OSHEE e cila u ka nderprere energjine elektrike me...

ISHMP, pas permbytjeve te nderhyhet ne pastrim, Terthorja: Apel njesive vendore...

Inspektoriati shteteror I mjedisit dhe pyjeve kerkon nga njesite vendore qe me uljen e prurjeve te jene te kujdesshem ne menaxhimin dhe pastrimin e...

Shtepia mes ujit !  Marinaj: Kthehet e pabanuar ne kushte te...

Shtepia e Fran Marinaj na Shirq te Dajçi eshte e izoluar nga uji. Kryefamijari thote se keshtu i ndodhe gjithnjë sa here qe ka...

Uji i pijshem ne N/Shkoder, Gjyli: Te mos perdoret uji i...

Edhe pse ujesjelles Oblika eshte stakuar dhe tokat ndodhen nen uje si pasoje e permbytjeve, ne nenShkoder uji i pijshem nuk ka ndryshuar parametra....

Rreshqitje masive dheu ne F. Arrez, rrezikohen 12 banesa, deme ne...

Një masiv i madh dheu ka rrëshqitur në orët e para të mëngjesit të se henes në fshatin Dardhë të njësisë administrative Blerim, bashkia...

Artikujt e fundit