Friday, April 27, 2018

Velipoja, pjese e aksionit ” Te pastrojme Shqiperine”, Ademi: Situata ne...

Duke harruar se pastrimi eshte nje sherbim qe Bashkia Shkoder e ka ne patronazh,Kryebashkiakja Voltana Ademi  pranoj se Veliopoja  eshte ne nje situate aspak...

Kunder ekstremizmit dhe radikalizmit fetar, Lani: Mediat nuk duhet te raportojne...

“ Komunitetet, media dhe shoqëria civile:parandalimi i ekstremizmit te dhunshem dhe radikalizmit fetar”. Mbi kete tem, Instittuti Shqiptar i medias zhvilloj nje bashkëbisedim ne...

“Mediat të përgjithësojnë më shumë shembullin pozitiv”, Shkodër, përfaqësuesit e komuniteteve...

Eshte shume e rendesishme qe te dime te dallojme vlerat nga antivlerat, u shpreh Arqipeshkevi i Shkodres, Imzot Angelo Massafra, ne takimin e organizuar...

Divorcet, bien për herë të parë në 5 vite në 2017-n,...

  Në vitin 2016, INSTAT raportoi 25 divorce në 100 martesa, një ndër shifrat më alarmante të 25 viteve të fundit. Por, duket se vitin...

Seminar sensibilizues per prinderit e femijeve me autizem, Qellimi, Informimi i...

Seminar informues per prinderit e femijeve me autizem ka qene aktiviteti i radhes ne kuadër te muajit dedikuar autizmit. Organizatoret thone se kjo ka...

Pastrimi i territorit ne M.Madhe, Millja: Duhet te perfshije nga brigjet...

Perveç dy aneve te superstrades Hani i Hotit – Shkoder, aksioni per pastrimin  territorit ne Malesi te Madhe eshte përqendruar edhe ne brigjet e...

Ademi: Hidhni mbetjet ne kontiner ! Millja: Askush nuk mund te...

    Nga aksioni për pastrimin e mjedisit tek Ura e Bahçallekut, ne hyrje te qytetit te Shkodrës, Kryetarja e Bashkisë, Voltana Ademi, u ka...

Vlerësimi i dëmeve te përmbytjes, Ademi: Janë ngritur komisionet për banesat...

Demet e shkaktuara nga përmbytjet e muajit mars ne Ana e Malit, Dajç, Berdice, Bushat dhe Velipoje  do te vlerësohen. Kryetarja e Bashkisë Shkoder,...

Post-permbytje, flasin fermeret: Deme ne banesa, toka bujqesore dhe bageti

Pavarsisht se ka nisur evidentimi i demeve ne terren, fermeret vijojne te jene skeptik mbi demshperblimet. Salvator Frani eshte nje prej fermereve te demtuar,...

Shtab “emergjence” edhe per pastrimin e territorit, Suksesi i aksionit per...

Njesia e ushtarake e kembesorise Vau Dejes dhe Koorporata Elektroenergjitike Shqiptare e kane dominuar, ne raport me institucionet e tjera, diten e dyte te...

Artikujt e fundit