Thursday, January 28, 2021

Rinovimi i patentës, ndryshe që nga 16 shtatori

  Drejtoria e Transportit Rrugor njoftoi se nga data 16 shtatori ofrohet një lehtësi e madhe për qytetarët që iu ëhstë dëmtuar patenta ose u...

Gjermania 3000 euro familjeve azilante që kthehen… ja afatet

  Gjermania mbështet me ndihma financiare azilantët që duan të rikthehen në vendlindje. Kujdes: afati i kërkesave për këto ndihma përfundon në fund të muajit...

Debore jashte, skamje brenda, Kraja: Nje tv qe shoh politikanet me...

Ky televizor bardh e zi, ku familja Kraja sheh cdo jave parlamentin dhe politikanet se si ndryshojne ligjet, si per ironi te fatit eshte...

Rrezimi i shtylles elektrike rrezikoi tragjedi ne Shkoder…

Prane saj, nje shtylle betoni prej prej muajsh OSHEE-ne Kjo shtylle elektrike e improvizuar me lende drusore, rrezikoi te shkaktonte tragjedi ne lagjen e komunitetit...

Lushnja e para me ndihma ne Shkoder, Mbi 20 mije litra uje te...

  Lushnja eshte e para qe i eshte pergjigjuar thirrjes se shtabit te emergjencave te Prefektures se Shkodres per te ndihmuar banoret e zones se...

Shqiptarët të parët për azil në Francë

7630 shqiptarë kërkuan azil në Francë gjatë vitit 2017, duke u renditur kështu në vendin e parë. Shtetasit nga Shqipëria kanë qënë dy herë...

Komuniteti Rom ne Shkoder akuzon rende bashkine: Po na i marrin...

Dhjetera  anetare te komunitetit Rom  protestuan diten e sotme perpara Bashkise Shkoder!  Ata kerkuan  qe policia te mos bllokoje motoret ne qytet pasi me...

At Nikolla Marku i sëmurë rëndë, apel shqiptarëve për ndihmë financiare...

At Nikolla Marku, prifti ortodoks i kishës “Shën Maria” në Elbasan është sëmurë. Përmes një letre të hapur e cila është bërë virale dhe në...

Fotot e mjerimit në Shkodër, Voltana Ademi ndan ushqime dhe i...

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës në bashkëpunim me Kryqin e Kuq kanë shpërndarë ndihma dhe ushqime për familjet në nevojë. Në fotot që Voltana...

Mbi 23 mijë përfitues nga ligji i ri për pensionet suplementare

Mbi 23 mijë minatorë, naftëtarë dhe punonjës të metalurgjisë do të përfitojnë një trajtim të veçantë financiar, buxhet i cili parashikohet të kapë vlerën...

Artikujt e fundit